0
0

آیا نعمت ها در حال افزایش هستند؟

2781 بازدید

خیلی از آدم ها با توجه به شنیده ها و دیدن اخبار از رسانه های جمعی و…..به این نتیجه و باور رسیده اند که شرایط کاهش نعمت ها برقرار شده است خشکسالی های پی در پی و کم شدن آب دریاها، آب شدن یخچال ها،گرم تر شدن هوای زمین،آلودگی هوا،منقرض شدن انواع گوناگونی از جانوران ،فقر و….. نشان دهنده کم شدن منابع و نعمت هاست و نمی شود باور کرد که ثروت در دنیا سرشار هست و هر روز و هر روز بیشتر میشود!!!!!!!! با توجه به انرژی بودن تمامی ذرات عالم یک باور و دیدگاه در این رابطه می گوید که نعمت ها در حال زیاد شدن نیستند و از ازل تا ابد نامحدود بوده اند و خواهند بود و نه کم می شوند و نه فزونی می یابند؛نه از بین می روند و نه به وجود می آیند و فقط از حالتی به حالت دیگر تغییر می یابند.چون تمام منابع و نعمت هایی که پرورگار خلق کرده در نهایت به انرژی تجزیه می شوند و انرژی پایان ناپذیر است و هیچ موقع از بین نمیرود و تمام نعمات پروردگار به صورت چرخه در حال حرکت هستند،مثلا نعمت احشام که پروردگار در اختیار ما قرار داده؛ ما گوسفندان را پرورش میدهیم و از پشم آن استفاده می کنیم و وقتی که کاملا بالغ شد آن را می کشیم و از گوشت و پوست آن استفاده می کنیم؛حال سوال من این است که آیا با کشتن آن گوسفند یکی از نعمات خدا را کم کرده یا اینکه آن نعمت تغییر ماهیت داده و حال به شکل نعمت گوشت، پارچه و پوست مبدل شده و بعد هم به اشکال دیگری در خواهد آمد؟
خب این یخچالهای طبیعی که آب میشوند آب آنها چه می شود؟غیر از آن است که فقط از حالت جامد به مایع تغییر حالت داده اند یا باید بگوییم کلا از بین رفته اند؟یا آبهایی که  در اثر خشکسالی بخار می شوند غیر از آن است که دوباره وارد چرخه آب می شوند و در جای دیگری فرود می آیند؟
و این دسته از آدمها در مورد انقراض  چه زمانی را ملاک قرار میدهند؟ که جانوران دارند منقرض می شوند؟مگر غیر از آن هست که میلیونها سال پیش زمین بسیار داغ بوده و خالی از سکنه و بعد سرد شدن تدریجی و تشکیل سلول ها و تشکیل ازن و تشکیل جو و ماهی ها ، دوزیستان ، خزندگان ،پرندگان ،میمونها و در نهایت انسان ها.چه چیزی باعث میشود که اینها فکر کنند این روند تصاعدی متوقف شده و جانواران در حال انقراضند؟بر عکس روز به روز موجودات در حال تکامل و گسترش هستند این قانون انتخاب طبیعی طبیعت است و انسانی که نیاکانش حیوانات بوده اند و به تکامل رسیده چه دلیلی دارد که این تکامل متوقف شده باشد و انسان ۱۰۰۰۰سال بعد به شکل امروزی انسان ها باشد؟
بطور کلی روند جهان هستی به سوی گسترش است و منابع نا محدودند و این روند همیشه ادامه خواهد داشت و زمین هم میلیونها سال قدمت داشته و نمیشود با معیار قرار دادن چند صد سال اخیر نتیجه گیری کرد که نعمت ها در حال کم شدن اند(این اتفاقات همه فراز و نشیب های ظاهری گسترش جهانند)حالا شما فکر کنید چه منابع و نعماتی که هنوز برای ما در درون زمین ناشناخته اند و غیر از آن منابع دیگر در سیارات دیگر،کهکشانهای دیگر و حتی جهان های دیگر وجود دارند.(نباید با دید ظاهری به مسائل هستی نگاه کرد).
در مورد فقر ظاهری و گرسنگی کودکان هم دقیقا همین مورد صدق می کند به قول استاد مطهری در کتاب انسان و ایمان،انسان در تمام زمینه ها چه مادی و چه معنوی در حال رشد است و البته در این مسیر رشد فراز و نشیب هایی وجود داشته و دارد ولی در کل این رشد در حال افزایش می باشد.

و این قبیل فقر ها قطعا در حال کاهش بوده و رفاه مردم لحظه به لحظه در حال افزایش است مثلا می توانید وضعیت اقتصادی ۱۰۰ پیش ژاپن را با الآنش مقایسه کنید و خیلی موارد دیگه…
انتخاب با خود ماست که باور های غلطی را در خود بپرورانیم و سخت زندگی کنیم یا به دنبال آگاهی حقیقی باشیم و باورهای سازنده در خود ایجاد کنیم و ثروتمند باشیم.و ثروتمند بودن شخصی باعث کم شدن نعمات دیگر افراد نمی شود. بستگی به این داره که شما چگونه مسائل را ببینید.
کسی که این امر و اطلاعات را در رسانه  ها پخش میکند خب دنبال همین قحطی و کمبود بوده و خوشبختانه موفق شده آمار و ارقام بسیار قابل توجهی هم از اینهمه نقص ، کمبود ، انقراض ، آلودگی،بیماری،قحطی و بلایای طبیعی بدست آورد و آن را انتشار دهد.اما از سویی دانشمندان و محققانی هم هستند که چون دیدگاه متفاوتی دارند همیشه بدنبال منابع جدید هستند و آمار و ارقامی که ارائه میدهند برعکس مورد قبل، همیشه خبرهای خوشی از ثروت، نعمت و انرژیهای بیشتر و جدیدتر است.
اگر همه این کشفها و منابع جدید و موقعیتها ی جدید را در مقابل آمار قبلی بگذارید باز هم آمار ارائه شده دوم برنده است زیرا کشفیات و نعمتهای جدید بیشتر از آمار قحطی و خشکسالی هستند.
همان کویرها و خشکسالی ها هم همه نعمت هستند،بعضی از دانشمندان نگران کویرها و خشکسالیها هستند در حالیکه طبق دستاوردهای جدید علم ، از انرژی خورشید در تمام کویرهای جهان میتوان انرژی، سوخت و برق تولید کرد.
و در آمریکا عده ای در خانه های خود از انرژی خورشیدی برق تولید میکنند به اندازه مصرف در باطریها ذخیره و مابقی را به شرکتهای خصوصی میفروشند.حالا شما فقط کویر ایران را تصور کنید که چه ثروتی در آن نهفته است.یا داستان شیرین شدن آب همه اقیانوسها با علم نانو.
آیا تاکنون به مساحت کل کره زمین فکر کرده اید؟روی همین کره های زیبایی که در کلاسهای جغرافیا از آن استفاده میشود دقت کنید.همه جای کره زمین قابل سکونت است و مردم هر منطقه ای طبق همان آب و هوا سازگاری پیدا کرده اند.. حالا هر چقدر هم که جمعیت زیاد شود باز هم هزاران هزار هکتار از اراضی کرده زمین خالیست …
قحطی و گرسنگی هر کسی را که دارد از بین می برد بخاطر این است که باور کرده محکوم به این زندگی فقیرانه و فلاکت بار بوده و تا باور و فکرش عوض نشود چیزی در  زندگی آن فرد عوض نخواهد شد.
بدانید اگر همه ثروتمندان تمام ثروت خود را بین همه مردم تقسیم کنند ۲ سال بعد باز آنها ثروتمندترین مردم دنیا هستند و دیگران آن پولها را تمام کرده و باز فقیر شده اند .چون راهش را نمیدانند باورشان نمیشود که فرصت و نعمت برای همه هست چون کمبود را باور کرده اند و در لایه لایه ذهنشان ریشه دوانده و نمیتوانند نگاهشان را تغییر دهند.
ایمان داشته باشید میلیونها نوع فلز جدید، ترکیبات جدید، داروهای جدید،گیاهان جدید و…. روی این کره خاکی هست که هنوز کشف نشده اند و ما فکر میکنیم همه گیاهان و جانوران که امکان بوجود آمدن داشته اند بوجود آمده و در حال انقراض هستند.ولی نمیبینیم که هر روز یک خاصیت جدید در یک جلبک ساده ته اقیانوس یافت میشود که یک بیماری را درمان میکند یا یک منبع غنی مواد غذایی برای مردم چین یا ژاپن با جمعیت میلیاردی میشود.

چه یک انسان بیسواد باشیم چه یک محقق بزرگ و یا دانشمند قرن، اگر باور کمبود در مغز ما ریشه دوانده باشد همه جهان را از پشت عینک فقر و نقصان میبینیم.در جهان مادی تضاد وجود دارد و باید وجود داشته باشد اگر اینجور نبود جهان فاسد میشد در جهان هم ثروت هست هم فقر اما مهم این است تو به سمت کدامشان میروی؟؟؟؟و به کدوم توجه میکنی و کدام را وارد زندگیت میکنی؟ ماجرا فقط انتخاب ماست. ما در هر لحظه دو انتخاب در دو جهت مختلف داریم.می‌توانیم به مسیر فقر برویم یا ثروت‌، مسیر سلامتی برویم یا بیماری‌، مسیر عشق برویم یا نفرت‌، مسیر آرامش برویم یا نگرانی‌، مسیر یقین بریم یا شک!ما هر لحظه روی این گزینه‌ها کلیک می‌کنیم و باید مراقب این کلیک‌ها باشیم.

«وَ السَّماءَ بَنَيْناها بِأَيْدٍ وَ إِنَّا لَمُوسِعُونَ‏»(ذاريات/ 47) «و ما آسمان را با قدرت بنا كرديم و همواره آن را گسترش می بخشيم.»

نویسنده: زهرا اوتاری

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radiohast.com/?p=2800
zahra.otari
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک

نظرات

2 نظر در مورد آیا نعمت ها در حال افزایش هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

 1. سلام دوستان عزیز ممنونم از سرکار خانم اوتاری
  خدا رو شکر بابت این سایت
  واقعا نعمتها همیشه بوده اند فقط نوع نگاه ما باید تغییر کند از وقتی روی خودمان کار میکنم این نعمت ها را بیشتر میبینم فقط باید تایید کنیم لطف خدا را و لذت ببریم
  چند روز پیش سوار سرویس بودم داشتیم میرفتیم سرکار کولر مینی بوس روشن بود من صندلی های جلو نشسته بودم دوستان دیگر هم عقب نشسته بودند خب بخاطر روشن بودن کولر سردم شده بود میتونستم بگم خاموش کنه ولی بچه های دیگه ممکن بود بگن ما گرممون هست توی فکر بودم (نه با فکر بد . احساس بد. با یک احساس خوب ) یک دفعه راننده دو تا از دریچه های کولر سمت من را بست بدون اینکه من چیزی بگم کولر مینی بوس کنار راننده هست و هوا خوب شد یک آن متوجه شدم که لطف خدا شامل حالم شد و شکر کردم که خداوند کارها را انجام می‌دهد وقتی که هم فرکانس با خودت باشی وقتی که با خودت در صلح باشی نیاز نیست کار خاصی انجام بدی خداوند برات انجام میدهد بازم از دوستان عزیز هم فرکانسی سپاسگذارم و استاد عزیز

  5

 2. سلام بسیار زیبا بود و این نعمتها همیشه بوده هست وهرروز انسان به این نتیجه میرسد که از این نعمتها چه استفادهااااا میشه کرد و من خداوندراشاکرم
  ???????
  این همان نقل قول خداوند است:

  «سورپرایز، این همان نعمتی است که شما مجبور نیستید برایش کاری انجام بدهید، خودش به سمت شما می آید، شما فقط خودتان را نشان بدهید و آن نعمت خودش وارد زندگی شما می شود.»

  خداوند چنین نعمت هایی را برای شما کنار گذاشته است. شما نیاز نیست کاری کنید تا آنها وارد زندگی شما شوند. شما فقط ایمان خود را حفظ کنید و همواره کار درست را انجام دهید.

  خواهید دید که ناگهان بیشتر از حد تصورتان وارد زندگی تان می شود. ناگهان مرکز کامپک، ناگهان مالکیت سهام شرکت، ناگهان کلید خانه ای در دستانت است.

  شما نمی توانید دلیل آن را توضیح دهید، نمی توانید حتی متوجه آمدن آن شوید. چه اتفاقی افتاد؟

  بله، خداوند شما را شگفت زده کرد، الطاف الهی شما را تعقیب می کنند.
  ??????

  5