0
0

تحلیل باور افراد موفق ((جناب سیف 2))

2203 بازدید

با سلام خدمت دوستان عزیز و مهربانم.
در این قسمت از تحلیل باورهای افراد موفق بررسی میکنیم باورهای جناب اقای سیف را و به نظر بنده چون ایشان شخصی هستند که در ایران زندگی میکنند برای دوستان باورهای ایشان قابل پذیرش تر است تا افراد خارج از ایران اما به هر حال ما هر دو مورد رابررسی میکنیم تا تغییری در نگرش شما نسبت به هدف گذاری و بیزینس خود پیدا کنید.

مهندس محسن سیف کاشانی مدیر عامل و بنیان گذار گروه بین المللی آذرخش هستند که در تولید آجر فعالیت می کنند

سپاسگزارم

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radiohast.com/?p=5081
محمد حسین
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک

باکس دانلود

نظرات

6 نظر در مورد تحلیل باور افراد موفق ((جناب سیف 2))

دیدگاهتان را بنویسید

 1. بسم الله الرحمن الرحیم
  شنیدن این صحبت ها و دیدنشون از زبان اشخاص دیگری که به موفقیت رسیدند میتونه بسیار باورپذیر تر بکنه همه چیز رو برای ما . هر چقدر مثال ها و نمونه های بیشتری ببینیم و اینکه چقدر دقیق اون ها هم همین باورهای درست و زیبا رو داشتند که نتیجه بخش شده در زندگیشون باورهای ما هم تقویت میشه .
  اینکه موفقیت به هیچ عاملی بیرون از ما بستگی نداره ، باور فراوانی که بسیار قوی در ایشون قابل حس بود ، اینکه فقر از کمبود منابع نیست بلکه از کمبود اندیشه هست . در واقع اینها همه باورهایی هستند که ما خودمون میدونیم ولی وقتی یکبار دیگه از زبان کسی که خودش انقدر قوی بهشون ایمان داشته و خب نتیجه ی بزرگی هم گرفته میشنویم انگار اون باور به طور محکمتری توی ذهن ما میشینه .
  ممنونم از شما .

  6

 2. سلام براستاد گرانقدر و دوستان خوبم ،
  قبل از هر چیزی ازشما استادعزیزجناب آقای لطفی ،که با به اشتراک گذاشتن وتحلیل کردن این سخنان زیبا ما را در رسیدن به مسیرهای درست زندگی یاری می کنیدکمال تشکر وامتنان را دارم .با دیدن این ویدئو مثل فیلم های قبلی،از صحبت ها وتحلیل های شما در رابطه با زندگی افراد موفق بی نهایت لذت بردم. دراین قسمت آنچه که از سخنان اقای سیف برای شخص من جذابیت بیشتری داشت ، اون قسمت از فرمایشات ایشون بودکه گفتند: فقرما انسانها در دنیا از کمبود منابع نیست ، بلکه از کمبود اندیشه وفکرو خرد ماست؟راست می گویند.ما فکر می کنیم روز به روز منابع دارند در دنیا کم وکمتر میشوند! وهر لحظه داریم به سمت کمبودی سوق پیدا می کنیم؟در حالیکه خداوند از همان روز ازل کلی منابع برای ما آفریده و درقرآن هم بنا به گفته وتحلیل استاد ،خدا در سوره ی فصلت هم به ما خبرداده که دنیا پر از فزونی هست ؟ یاهمانطور که اقای سیف مثال زدند،فرمودند: میلیون ها سال قبل خداوند نفت و گاز و…را برای ما تو دنیا آفریده بود فقط ما کشف نکرده بودیم؟ نه اینکه کمبود منابع باشد! برعکس اتفاقا”دنیا پراز فراوانی ونعمت هست واین ماهستیم که با درخواست ها واندیشیدن مان وطی کردن مراحل تکاملی مان و جان دل سپردن به هدایت های ربّ مان میتوانیم ثروتمند شویم!بقول استاد اگر نگاهی به اطراف مان بیندازیم خواهیم دیدکه چقدر دنیا پراز فراوانی و زیبایی و نعمت و ثروت هست! بنابراین ما به هرنحوی که شده باید این باورکمبود را از ذهن مان ریشه کن کنیم و نگذاریم که چنین باور مخربی زندگی ما را نخ کش کند ومانع تفکرات و ایده ها و رؤیاهایمان شود.(البته ناگفته نماند که الان به یمن آگاهی های ناب استادلطفی عزیز و تمرینات زیبایی که قبلا” در کلاس ها به ما یاد داده اند،باور کمبود در وجود ما خیلی خیلی کم رنگ ترشده است).در ادامه ی سخنان ایشون فهمیدم که قبل از هراقدامی این اندیشه و طرز فکر ما،مهمترین مسأله هست؟ طبق گفته ی اقای سیف:مایک سری از وسایل وامکاناتی که الان در زندگی مان داریم را قبلا” نداشتیم؟وفقط در ذهن مان بود!ولی بعد فهمیدیم که به آن وسایل نیاز مبرم داریم و شروع کردیم به عملی ساختن آن فکرها.مثل :موبایل ،کامپیوتر،یا حتی لیوان و…یاد شعری بسیار زیبا از جناب مولانا در این خصوص افتادم که فرمودند:(اندیشه ات جایی رود وآنگه تورا آنجاکشد زاندیشه بگذرچون قضا پیشانه شو پیشانه شو)
  واقعا” ابتدا ماباید اندیشه کنیم (اندیشه ات جایی رود) و بعد هدایت بشویم به کشف و عملی کردن آن فکر (وآنگه تورا آنجا کشد)…چقدر قشنگ و رسا،گویا که مولانا در راستای همین موضوع این شعر را بیان کرده باشد..نکته ی بعدی که نظرمن را درخصوص حرفه ی اقای سیف جلب کرد،این بود که چندعامل باعث پیشرفت ایشون شده بود درحدی که به یک رمزگشایی رسیده بودند؟ حتی درمورد کل حرفه ها؟! و آن عبارتنداز اینکه: درهرشغلی یا هرچیزی ،چه رستوران وچه…اصلا” جاومکان مهم نیست! یعنی هرجای دنیا که باشیم ودرهرمکان وزمانی،اگر این دومورد را بتوانیم بکار ببندیم موفق خواهیم بود،(یکی فکرکردن به شیوه ی خاص در اون حرفه و دیگری نگاه مان به آن بیزینس) هست که،باعث پیشرفت وتوسعه ی ما می شود.مثلا”، زمانیکه یک فکر و ایده به ذهن ما می رسد اگر این موارد بالا را در نظر بگیریم درخصوص یک کاری یا هدفی قطعا” فکر میکنم موفقیت ما بهترو بیشترخواهدبود! بقول شاعرسهراب سپهری :(چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید ، هر کجا هستم باشم آسمان مال من است ، پنجره،فکر،هوا،عشق ، زمین مال من است). بنابراین احساس میکنم یه جورهایی در موردتمام مسائل کلا” باید نگاهمان و طرزمدل تفکرمان راعوض کنیم! واقعا”باید جور دیگری فکر بکنیم؟ تا بتوانیم موفقیت های بیشتری را در زندگی مان کسب کنیم .همین مثال جالب جناب سیف درمورد زلزله ،گویای همین مطلب هست که ، چرامافقط به خرابی های زلزله تمرکز کردیم ؟شاید همین زلزله خودش پر از انرژی هایی هست که ماهنوز کشف نکردیم؟! این یعنی متفاوت دیدن ، بعبارتی به شیوه ی خاص دیدن! البته استاد عزیزمان در ورکشاپ های صیام ،خیلی راهکارها وتمرینات نابی به ما در هر زمینه ای ، آموزش داده اند،که اگرما واقعا” آموزه های استاد رو با صحبت های زندگینامه ی افراد موفق وهمچنین با تجزیه وتحلیل استاد از این سخنان افراد موفق وهدف ها وآرزوهایی که خودمان در ذهن مان داریم را تلفیق کنیم و برای خودمان به معنای واقعی اجرا کنیم ومتعهد به آنها باشیم!!! مطمئنا” ما نیز جز، یکی ازهمین افراد موفق در آینده خواهیم شد. در آخر از زحمات بی دریغ آقای لطفی بزرگوار نهایت تشکر وسپاسگزاری را دارم که ما را در رسیدن به مسیرهای زیبای الهی رهنمون می سازند.و همینطور ازسرکارخانم سلمانی که هرلحظه پاسخگوی سوالات ماهستند و در روند بهبودی سایت تلاش میکنندکمال تشکر را دارم .

  8

 3. سلام براستاد گرانقدر و دوستان خوبم
  قبل از هر چیزی ازشما استادعزیزجناب آقای لطفی ،که با به اشتراک گذاشتن وتحلیل کردن این سخنان زیبا در رسیدن به مسیرهای درست زندگی مارا یاری می کنیدکمال تشکر وامتنان را دارم .با دیدن این ویدئو مثل فیلم های قبلی،از صحبت ها وتحلیل های شما در رابطه با زندگی افراد موفق بی نهایت لذت بردم. دراین قسمت آنچه که از سخنان اقای سیف برای شخص من جذابیت بیشتری داشت ،اون قسمت از فرمایشات ایشون بودکه گفتند: فقرما انسانها در دنیا از کمبود منابع نیست ، بلکه از کمبود اندیشه وفکرو خرد ماست؟راست می گویند.ما فکر می کنیم روز به روز منابع در دنیا کم میشوند! و داریم روز به روز به سمت کمبودی می رویم؟در حالیکه خداوند از همان روز ازل کلی منابع برای ما آفریده ودرقرآن هم بنا به گفته وتحلیل استاد در سوره ی فصلت هم خبرداده به ما که دنیا پر از فزونی هست ؟یا همانطور که اقای سیف مثال زدند،فرمودند: میلیونها سال قبل خداوند نفت و گاز و…را برای ما تو دنیا افریده بود فقط ما کشف نکرده بودیم؟ نه اینکه کمبود منابع باشد! برعکس اتفاقا”دنیا پراز فراوانی ونعمت هست واین ماهستیم که با درخواست ها واندیشیدنمان وطی کردن مراحل تکاملی مان و جان دل سپردن به هدایت های خدایمان میتوانیم ثروتمند شویم!بقول استاد اگر نگاهی به اطراف مان بیندازیم خواهیم دیدکه دنیا پراز فراوانی هست.بنابراین ما باید به هرنحوی که شده این باورکمبود را از ذهن مان ریشه کن کنیم ونگذاریم که چنین باور مخربی زندگی ما را نخ کش کند ومانع تفکرات و ایده ها و رؤیاهایمان شود.وهم چنین فهمیدم که قبل از هراقدامی این اندیشه و طرز فکر ما مهمترین مسأله هست ،طبق گفته ی اقای سیف: <>.یاد شعری بسیار زیبا از جناب مولانا در این خصوص افتادم که فرمودند:
  <>.
  واقعا” ابتدا ماباید اندیشه کنیم (اندیشه ات جایی رود) و بعد هدایت بشویم به کشف و عملی کردن آن فکر (وآنگه تورا آنجا کشد)…چقدر قشنگ ،گویا که مولانا در راستای همین موضوع این شعر را بیان کرده باشند..نکته ی بعدی که نظرمن را درخصوص حرفه ی اقای سیف جلب کرد،این بود که چندعامل باعث پیشرفت ایشون شده بود درحدی که به یک رمزگشایی رسیده بودند حتی درمورد کل حرفه ها… و آن عبارتنداز اینکه: درهرشغلی یا هرچیزی ،چه رستوران وچه …اصلا” جاومکان مهم نیست، یعنی هرجای دنیا که باشیم ودرهرمکان وزمانی،اگر این دومورد رو بتونیم بکار ببندیم موفق خواهیم بود،(یکی فکرکردن به شیوه ی خاص در اون حرفه و دیگری نگاه مان به آن بیزینس) هست که،باعث پیشرفت وتوسعه ی ما می شود.مثلا”، زمانیکه یک فکر و ایده به ذهن ما می رسه اگر این موارد بالا رو در نظر بگیریم درخصوص یک کاری یا هدفی قطعا” فکر میکنم موفقیت ما بهترو بیشترخواهدبود! بقول شاعرسهراب سپهری : <>.بنابراین احساس میکنم کلا”نگاهمان را باید عوض کنیم واقعا”باید جور دیگری تفکر بکنیم تا بتوانیم موفقیت های بیشتری را در زندگی مان کسب کنیم .البته استاد عزیزمان در ورکشاپ های صیام خیلی راهکارها وتمرینات نابی به ما در هر زمینه ای آموزش دادند اگرما واقعا” آموزه های استاد رو با صحبت های افراد موفق وهمچنین با تجزیه وتحلیل استاد از این سخنان افراد موفق تلفیق کنیم و برای خودمون به معنای واقعی اجرا کنیم ،مطمئنا” ما نیز جز یکی ازهمین افراد موفق در آینده خواهیم شد. در آخر از اقای لطفی بزرگوار نهایت تشکر وسپاسگزاری را دارم که به ما در رسیدن به مسیرهای زیبای الهی رهنمون میسازند .

  10

 4. سلام به رب زیبای استاد و دوست عزیزم آقای لطفی نازنین
  چقدر زیبا و عالی تفسیر کردید این بخش
  خلاصه ای از نکات مهم:
  – یک نکته ی بسیار مهمی که آقای سیف گفتن اینه که موفقیت به زمان و مکان و بیزنس خاصی مربوط نمیشه بلکه به دیدگاه خاص یا درواقع به باورهای افراد بستگی داره.
  و چقدر باورها و مدار آقای سیف بالا رفته که میگه اگه برم تو کار دیگه ای باز هم میتونم موفق بشم چون متوجه شدن که رمز کار در باورهای درست هستش.
  – نکته ی بسیار خوب دیگه اینه که فقر افراد بخاطر کمبود منابع نیست بلکه بخاطر ضعف اندیشه و فکر ماست خداوند بینهایت نعمت در جهان هستی قرارداده چرا؟ چونکه خداوند خودش بی نهایت پس نعمت های خداوند بی نهایت هستش و روز به روز هم بیشتر میشه.
  نکته ی دیگه اینکه فقر خودمون رو به فلان مسول مملکت و رییس جمهور و … نسبت ندیم در واقع احساس قربانی شدن نکنیم.
  -جهان جهان درخواست هستش خداوند تمام منابع رو برای ما آفریده از قبل و منابع برای همه انسانها تا بینهایت هست همون موضوعی که در بالا نوشتم نعمت های خداوند بینهایت هستش.(اشاره به سوره فصلت)
  – یک نکته بی نظیر دیگه مربوط به هدایت آقای سیف:
  در واقع ایشون با احساس خوب همراه با کنترل ذهن باعث شده ایشون به مداری هدایت شد که به مزایده شرکت ایرانا و معدن برخورد کرد و جذبشون کرد با باورهای خوب
  درواقع همونجور که استاد عزیز گفتن وقتی با احساس خوب روی باورهامون کار میکنیم به زمان و مکان مناسبی هدایت میشویم مطابق با خواسته هامون.در واقع در مداری قرار میگیریم که به اون اتفاق خوب برخورد میکنیم.
  – نکته ی بی نظیر دیگه ای که استاد گفتن اینه که کمال گرایی با همراه با قانون تکامل نتیجه فوق العاده برای ما خواهد داشت.نه اینکه همون ابتدای شروع کار بخواهیم همه چیز عالی و پرفکت باشه تا ما شروع به کار کنیم. بلکه باید وارد اون ایده بشیم باورهای مناسب بسازیم کم کم در شرایط و زمان مناسب وارد خواسته هامون میشیم.(کار مستمر و ادامه دار با توجه به قانون تکامل مهم هستش.به افق های بالا نگاه و توجه کنیم و برای رسیدن به اون قدم های کوچیک برداریم و تکاملی حرکت کنیم)
  – ما باورهامون به جهان هستی نگاه میکنیم.این جمله بی نظیر بود استاد لطفی عزیز.بعضی از افراد باورهای خوب و احساس خوبی که دارند باعث میشه ایده های خوب و ثروت ساز از طرف نیروی رب براشون ارسال میشه.
  -آقای سیف بحث زلزله مثال زدن که در سال های آینده از این انرژی بهره برداری کنیم درواقع ایشون از بین وجه زیبا و نازیبای زلزله اشاره به وجه زیبای زلزله دارند که در سالهای آینده از نیرو و انرژی زلزله هم میتونیم برای منافع مون و درجهت گسترش جهان هستی استفاده کنیم.(هر چقدر مدارمون بالاتر بره منابع بیشتری کشف میکنیم.)
  چه دیدگاه زیبایی واقعا؛

  -و نکته بسیار ریز و فوق العاده که استاد اشاره کردن بحث ارزش قاءل شدن برای روان خودمون هستش. شبکه هایی مثل اینستاگرام و … که حاوی تصاویر و فیلم های گوناگون هستش در واقع ذهن و روان مارو هدف گرفته است. دیدن این تصاویر و عکس های گوناگون و صرف وقت زیادی در اینستاگرام باعث نامنظم شدن ذهن میشه.اختشاش روانی در ذهن مون ایجاد میشه و جلوگیری میکنه از رسیدن به احساس شعف برای ما.

  خدایاشکرت بابت این مطالب زیبایی که تو این قسمت بود.مطمءن هستم چند بار دیگه ببینم و گوش بدم مطالب بیشتری متوجه میشم.
  ممنونم از استاد لطفی نازنین.
  ممنونم از سرکار خانم سلمانی عزیز و پرتلاش.

  9