0
0

تضادها گنج پنهان

4205 بازدید
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radiohast.com/?p=5426
خوشبخت ترین مهسای دنیا
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک

باکس دانلود

نظرات

3 نظر در مورد تضادها گنج پنهان

دیدگاهتان را بنویسید

 1. به نام رب هدایتگرم

  سلام به شما استاد بزرگوار، سلام به همه دوستان عزیزم

  این مطلب خیلی ناخودآگاه زمانی که داشتم قوانین جهان رو در ذهنم مرور میکردم جرقه خورد. (هذا من فضل ربی)

  همه ما تجربه کرده‌ایم که بعد از مدت زمانی که در حال کار کردن روی خودمان و همگام شدن با قوانین نیروی رب هستیم و کنترل ذهن می‌کنیم، صدق بالحسنی می‌کنیم و خلاصه قدم در راه گذاشته ایم، شرایطی غیر قابل پیش بینی و یا به عبارتی تضاد را تجربه کنیم و تعجب کنیم که چرا بعد از اینهمه کار کردن در مسیر قوانین و ارسال فرکانس مثبت به جهان و حتی گرفتن نتایج زیبای بسیار، این اتفاق غیر منتظره افتاد و با این سوال مواجه می‌شویم که مگر نه اینکه نتیجه احساس خوب و بودن در مسیر قانون، اتفاقات خوب است؟

  فکر می کنم این اتفاق کاملا طبیعی است و لازمه ارتقای ما به مدار بالاتر است. تضاد یا به عبارتی دیگر شوک فرکانسی آمده است که ما را به مدار بالاتر ببرد. مکانیزم مشابه این ماجرا را در مباحث ترمودینامیک و سینتیک می‌بینیم:

  هر واکنش و تحول برای انجام شدن نیاز به یک حداقل انرژی دارد که آن را انرژی فعال سازی می‌نامیم. زمانی که سیستم می‌خواهد از سطح انرژی A به سطح انرژی B که پایدار تر است برسد، ابتدا وارد سطحی از انرژی می‌شود که از هر دو حالت A و B ناپایدارتر است.

  زمانی که می‌خواهیم از مداری به مدار دیگر صعود کنیم، به نوعی این اتفاق را تجربه می‌کنیم. ما وارد یک حالت آشفتگی و شوک یا تضاد می‌شویم و پس از آنکه با توکل و تسلیم، کنترل ذهن و صدق بالحسنی و خلاصه به عمل به هر آنچه آموخته ایم می پردازیم، با هدایت نیروی رب، وارد مدار بالاتر می‌شویم و به حالت خاشع تر و آرامتر و پایدارتری می‌رسیم. دقیقا مثل زمانی که می‌خواهیم اتاق یا کمدی را مرتب کنیم، یعنی از حالت A که کمی به هم ریخته است می‌خواهیم به حالت B که کاملا مرتب است برسیم، در این بین به شرایطی می‌رسیم که حتی از ابتدای کار یعنی حالت A هم وضعیت به هم ریخته تر می‌شود، ولی در نهایت به حالت B که کاملا مرتب است می‌رسیم. پس طبیعی است اگر زمانی که قرار باشد تغییر مداری اتفاق بیفتد با تضاد مواجه شویم، در این زمان باید شکیبا باشیم و بدانیم که خبرهای خوبی در راه است تا بتوانیم با موفقیت تضاد یا شوک به وجود آمده را بگذرانیم.

  البته واضح است که در جهان بینهایت خداوند، همیشه حالت پایدارتر و بالاتر از مداری که در آن هستیم وجود دارد و این عروج شامل بینهایت مدار است، احتمالا به دلیل وجود این انرژی فعال سازی است که همه انسانها با وجود میل ذاتیشان به ارتقای مدار و رسیدن به درجات بالای آگاهی، آن را تجربه نمی‌کنند، از نظر ترمودینامیک رفتن به حالت پایدارتر قطعا اتفاق می‌افتد ولی به دلایل سینتیکی یعنی به خاطر لزوم غلبه بر آن انرژی فعال سازی، قرار نیست که حتما این اتفاق بیفتد.

  زمانی که کتاب «چگونه فکر خدا را بخوانیم» استاد عباسمنش را خواندم، در زمینه باورم نسبت به خدا دقیقا وارد حالت گذار شدم، در حدی که در آن روزها وحشت زیادی را تجربه می‌کردم چون تعریفم از خدا را از دست داده بودم و خدایم را گم کرده بودم و خدای جدیدی هم برای جایگزین کردن و پناه بردن به او از ترسم نداشتم ولی به لطف پروردگارم بعد از مدتی به حالت B رسیدم و خدایی بسیار بسیار بسیار بزرگتر و قدرتمندتر و بخشنده تر و … تر و تر و تر از خدای قبلی خودم را پیدا کردم. سیستمی که رب العالمین بود، نیرویی که تمام جهان، خودش است و آن را اداره می‌کند، الله ای که ذره ذره جهان هستی را تشکیل داده و همواره پاسخش به من مثبت بوده و هست.

  هذا من فضل ربی

  خدایا شکرت

  سپاسگزارم استاد عزیز 🙏💐

  20

  1. سلام دوست مهربانم بسیار بسیار زیبا نوشتین و خیلی واضح و وکامل بود این توضیح شما برای اگاهی شما این ایات هم نگاهی بیندازید تا درکتون از این کتاب بالاتر رود البته باید وجه دیگرش را خودتان پیدا کنید
   انعام آیه 98
   وهو الذی انشاکم من نفس واحدة فمستقر ومستودع قد فصلنا الآیات لقوم یفقهون
   او کسی است که شما را از یک نفس آفرید! و شما دو گروه هستید: بعضی پایدار و بعضی ناپایدار؛ ما آیات خود را برای کسانی که می‌فهمند، تشریح نمودیم!

   هوالعاالم

   15

 2. سلام به محمدحسین عزیز و دوستان گرامی
  هذا من فضل ربی
  چقدر این سبک زندگی و تفکر بی نظیره، حتی از وجود تضاد هم میشه خوشحال شد، زمانی که به خدا ایمان داری، میدونی که همه چیز خودشه، خودت و مسیرت و تضادت همه و همه خودش هستی، این دیدگاه قدرت تسلیم بودن رو به ما میده، مطمئن میشی که همه چیز این سناریو طبق فرکانس هایی که فرستادی درسته و سر جای خودش اتفاق میوفته، فقط ایمان بیار و ناظر باش، هر اتفاقی هم که بیوفته، خدا تهش به جای بدی نمی رسوندت، به بهترین سرانجام می‌رسی، کنترل ذهن کن و توی دست های رب شناور شو . . .
  خدایا شکرت که میشه به جایی رسید که در همه حال شکرت کرد، حتی در دل تضاد، خدایا شکرت که ما لایق رشد و طی تکامل هستیم. هذا من فضل ربی.
  ممنونم از شما استاد عزیز به خاطر لحظه لحظه کنترل ذهن و جهاد نفسی که کردید، ممنونم از تمام لحظاتی که پا روی ترسهاتون گذاشتید، ممنونم از تمام قدم‌هایی که توی این مسیر برداشتید، ممنون که دست هدایتگر خدا در زندگی ما شدید.
  خداروشکر، هذا من فضل ربی.

  14