0
0

تفسیر سوره اخلاص و درک آن با قانون جذب

3100 بازدید

خوب است بدانید تمام این جهان در واژه «توحید» خلاصه میشود واگر بخواهید از قانون جذب استفاده کنید باید «توحید عملی» داشته باشید این یک بایــــــــــد است

«بسم الله الرحمن الرحیم»

سلامی به زیبایی نزدیک بودن قیامت….
سلام به استاد مهربانم به دوستان خوب و خداجویم…
امروز تفسیر سوره اخلاص را به من گفت و من تا حد درکم گرفتم و دریافت کردم و نوشتم …. امیدوارم لذت ببرید از خدای خودتون و هر روز به او نزدیک تر شوید.
ولی قبلش بگم برای درک این سوره اول از آیه دوم شروع میکنم به معنی که اول ذهن شما آماده بشه وبعد ایه اول و سپس ایه سوم و چهارم که به ترتیب ایه سوم ایه اول و آیه چهارم ایه دوم را همپوشانی کرده است.خوب شروع میکنیم.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ: به نام خداوند بخشنده بخشایشگر
✅قُلْ هُوَ اللَّهُ احَدٌ: بگو اوست خداى یکتا.
✅ اللَّهُ الصَّمَدُ: خداوندى است که همه نیازمندان قصد او مى‏ کنند؛
✅ لَمْ یَلِدْ وَ لَمْ یُولَدْ: (هرگز) نزاد و زاده نشد؛
✅وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُواً احَدٌ: و براى او هیچ گاه شبیه و مانندى نبوده است.

✅صمد یعنی بی نیاز ولی معنای دیگری هم دارد که بسطش میدیم به قانون.صمد از ریشه ص م د ((م ساکن است)) بر وزن ((ضرب))
به معنای مقصود….
چه زیباست این کلمه .و مقصود یعنی هدف یعنی سرانجام یعنی انا لله و انا الیه راجعون….
صمد در معانی دیگر یعنی چیزی که توخالی نمیباشد و همواره بیدار است و نمیخوابد وهمه به او نیازمند اند.
با مثالی برای شما این را باز میکنم.
هنگامی که شما تشنه میشوید نیاز شما((آب)) است .هنگامی که شما گشنه میشوید نیاز شما((غذا)) است.هنگامی که یک لامپ را میخواهید روشن کنید نیاز آن ((برق)) است .هنگامی که تولید مثل میخواهید کنید نیاز شما ((جفت)) است.و خداوند منبع است با توجه به ایه اول که خودش را معرفی میکند یک منبع انرژی و فرکانس بی نهایت که تمامی نیازهای ما و جهان خلاصه میشود در(( صمد )) یعنی او بینهایت دست است برای بر طرف کردن نیاز ما جهانیان.و طبیعی است اگر این منبع نباشد تمام دنیا محو میشود مثل برقی که نباشد لامپی روشن نمی ماند .پس در اینجا ذکر عظیم ((لااله الا الله)) نمایان میشود .و نشان میدهد همه ی ما جهانیان حقایق و واقعیت هایی هستییییم که نییییستیم!!!!!ما همواره چون نیازمند هستیم باید مثل یک لامپ برای روشنایی به منبع خود وصل باشیم و این نشان از این است که خداوند همیشه و همواره مثل رودی در جریان است در ما و در تمام عالمیان.نیرویی که فرمانروای جهان است و نیرویی که برای افزایشش در خودمون باید ((الحمد الله )) در جریان باشد تا بشود الحمد الله ، رب العالمین….((تفسیر ۳ آیه سوره اول حمد در پستهای بعد)) .پس لپ کلام این است ما همواررره و بدون هیچ قطع و وصلی بدون هیچچچچچچچچ گونه قطع فرکانسی همیشه و هموارررره به منبع وصل هستیم برای تامین نیازهامون که تمام نیاز های ما خوب چون به چیزی نیاز دارند پس همگی به منبع نیاز دارند تا تغذیه بشوند.مثل نیاز لامپ به برق نیاز برق به ژنراتور نیاز ژنراتور به اب یا گاز و همینطور این ذنجیره ادانه دارد..و برای بالا بردن این نیرو(( نیاز)) در خود باید کلمه سر هم ((الحمد الله )) را درجریان داشته باشیم تا بر ما بیفزاید طبق قانون سپاسگذاری….و اگر نیروی ((الحمدالله )) کم شود در ما ، ما نیروی گرانشی پایینی خواهیم داشت با توجه به پست های قبلم در مورد نسبیت انیشتن.پس هیچ وقت، هیچ وقت، هیچ وقت و هیچ وقت اورا دور نبینید او نزدیک است به شما چون همواره در شما در جریان است.چون نیروی (الحمد الله) همواره در شما درجریان است حتی اگر شما ناسپاس باشید …

و معنی دیگر صمد که(( مقصود ))بود ، با توجه به این تفسیر شعر حضرت مولانا را درک میکنیم که میفرمایند:

ما ز بالاییم و بالا می رویمما ز دریاییم و دریا می رویم
 ما از آن جا و از این جا نیستیم ما ز بی‌جاییم و بی‌جا می رویم
 لااله اندر پی الالله است همچو لا ما هم به الا می رویم
قل تعالوا آیتیست از جذب حق ما به جذبه حق تعالی می رویم
کشتی نوحیم در طوفان روح لاجرم بی‌دست و بی‌پا می رویم
همچو موج از خود برآوردیم سر باز هم در خود تماشا می رویم
راه حق تنگ است چون سم الخیاط ما مثال رشته یکتا می رویم ((تفسیر سوره نور))
هین ز همراهان و منزل یاد کن پس بدانک هر دمی ما می رویم
خوانده‌ای انا الیه راجعون تا بدانی که کجاها می رویم
اختر ما نیست در دور قمر لاجرم فوق ثریا می رویم
همت عالی است در سرهای ما از علی تا رب اعلا می رویم
رو ز خرمنگاه ما ای کورموش گر نه کوری بین که بینا می رویم
 ای سخن خاموش کن با ما میا بین که ما از رشک بی‌ما می رویم
 ای که هستی ما ره را مبند ما به کوه قاف و عنقا می رویم

و در ادامه و خاتمه این آیه با توجه به قانون نسبیت انیشتن و سوره لیل که گفتم ما با افزایش گرانش خود با ((الحمد الله)) و بالا بردن نیازمون از الله زودتر به خداوند نزدیکتر میشویم مثل یک سیاره بزرگ مثل مشتری که که گرانشش بیشتر از زمین است.هرچه افزوده تر بشیم به قول ایه ۷ ابراهیم نزدیک تر میشویم به منبع
و بدانید این کلمه معنای توحید را کامل میرساند زیرا خداوند خود را بی نیاز معرفی میکند و غیر متکی به چیزی پس شما هم چون زبالاین و بالا میروید و (( خود خداوند هستین )) با توحید و بی نیازیتون به غیر از او توسل نجستن به افراد یا شرایطی که خود انها یک نیاز هستندو اعراض از انها به خداوند نزدیک و نزدیک تر میشویم .هر چی توحیدی تر بوی خدا در شما بیشتر واین یعنی جهان در اختیار شما بودن مسخر شما بودن….
بچه ها این کلمه به تنهایی ((اسلام، توحید، ایمان ))را به دوش میکشد چون لازمه توحید و توکل بر او و فقط او آرامش داشتنه که در پست های قبل در مورد نماز گفتم اسلام یعنی تسلیم در برابر آرامش و این ۲ خود برای ما عمل که همان ایمان است را به همراه دارد….
خدای من تو چقدر بزرگی …الله اکبر

حالا میرسیم به آیه اول
در اینجا گفته است خداوند ((احد)) است بزارید کلمه احد را معنی کنیم و فرق اون با واحد و یکی بودن را .
✅احد بر چیزی اطلاق می شود که در خارج و ذهن کثرت را نمی پذیرد؛ لذا قابل شمارش واقع نمی شود و نمی توان گفت احد، اثنان و… در حالی که واحد کثرت بردار و قابل شمارش است.
ما چون از اول کودکی این راشنیده ایم که خداوند یکی است و اون رو با اعداد ۱ و ۲ و …. قاطی کرده ایم ریشه این باور در ما به وجود آمده است که خداوند یک شخص قدرتمند و پادشاه گونه ای است که با گریه و زاری ما و یا شرک هایی که داریم و قبلا هم گفتم به ما توجه میکند و خداوند را از سیستمی بودن خارج کردیم.خوب پس باید متوجه شده باشید منظور از خداوند این نیست که خداوند(( یکی )) است منظور این است خداوند همواره در جریان است و با توجه به صمد ((برای همین از ایه دوم شروع کردم)) که توضیح دادم چون همه ما خود او هستیم و همه جهان انرژی او هستند و او منبع مطلق است و همواره در جریان ،پس شبیه ندارد چون اگر شبیه داشت که نیازمند میشد و ((صمد)) کلا از سیستم خارج میشد.
?پس بدانید احد یعنی انرژی همواررررره در جریانی که صمد است و ما نیازمند او و بدون آن انرژی مثل لامپ و یا ماشین بدون بنزین هستیم……((تامل کن))
حالا که این ۲ آیه رو شناختین ایه سوم که میفرمایند:
نه زاییده و نزاییده شده است رو توضیح میدم
در این آیه که آیه اول رو همپوشانی میکنه همانطور که گفتم (( احد )) بر خلاف و(( واحد )) قابل ترکیب نیست و چون ترکیب نمیشود این ایه که نزاییده و نه زاییده شده است را تکمیل میکند یعنی یک فرکانس و انرژی که همواره در جریان است که همانطور گفتم ترکیب نمیشود که انرژی جدیدی بزاید و تولید کند و چون ترکیب نمیشود پس چیزی هم نبوده که ترکیب بشه و اون را بزاید .
مثلا شما ا ترکیب پدر و مادر زاییده شده اید و شما هم میتوانید با یکی دیگر ترکیب شوید و زادو ولد کنید چون از همون ترکیبات پدر و مادر هستین ….
ولی خدایی که همواره در جربان است و انرژی و فرکانسش که آرام وخاشع است و ترکیب نمیشود چطور از ترکیب ۲ ترکیب به وجود امده است؟؟؟؟؟؟
لااله الا الله
و در اخر ایه چهرم که با ذکر یک مثال تفسیر به اتمام میرسانم.

نه هیچ مانند و همتایی ندارد و کسی در خور و همتراز او نیست

این آیه کلمه صمد را توصیح میدهد به مثال زیر توجه کنید

? اینکه شما یک ماهی در نظر بگیرید که در دریا بی کران هستش و این ماهی رو در مرحله اخر زندگی اش تبدیل به اب شود و هر چیزی دیگری هم که در اون دریا وجود دارد در اخر تبدیل به آب شود جلبک کوسه سنگ شن صدف همه و همه اش در اخر زندگیشان تبدیل به آب میشوند ایا در اینجا شما میتوانید بگویید ماهی شبیه چیست ؟؟بله ماهی خود اب است و آب آیا شبیه چیست؟؟؟؟ آب شبیه هیچ چیزی نیست چون شبیهی ندارد.مثال خداوند است این مثال.
سپاس خداوندی را که قیامت وجودم را به من بخشید و به من تلنگری زد و من از آن به سادگی رد نشدم…که بگویم قیامت نزدیک است
که سپاسش را بگویم و شکرش را بجا اورم و صلات کنم و ذکات دهم که این ۲ برادر و کلید رو سفیدی در این دنیا و اخرت است.دوستتون دارم .

یا حق یا غفور و رحیم

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radiohast.com/?p=1208
محمد حسین
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک

نظرات

5 نظر در مورد تفسیر سوره اخلاص و درک آن با قانون جذب

دیدگاهتان را بنویسید

 1. سلم قولا من رب رحیم
  سلام به رب زیبا و خالق زیبای ها
  سلام به رب توانایی که فاصله من و محمد حسین را نزدیک کرد وما را هدایت کرد به این مسیر زیبا و این دانشگاه علوم قرآنی
  السلام به او که صمد.احد است واز لطف فضلش درحمد و سپاس صلاه توبه را به روی بندگانش قرار داده تا دیگر بهانه ای نماند برای عذاب
  محمد حسین عزیز مثل همیشه تفسیر عالی عالی
  خدا قوت
  خدایا ششششششکرت به خاطر این رزقهای بهشتی
  و دوستان خوبم
  الحمد الله ربی غنی کریم

  6

 2. سلام به رب شما خانم ارزو…
  سپاسگذارم از متن زیبای شما .
  در حقیقت این اسما زیبا تمامشان چون نیروی رب درونشان در جریان است پس بی نهایت ابعاد دارند مثلا در پست جدید اسلام چیست حتما راجب کد رحیم توضیحاتی داده میشود که دید شما را باز تر میکند به این اسم.پس با تکامل خدای من و خدای شما که همه یکی است درک بیشتری از قوانین بدست میاوریم…
  سپاسگذارم

  8

  1. سلام بر خداي درون آقامحمدحسين عزيز
   خيلي متشكرم، من واقعا از پست هاي رب شما هم خيلي استفاده مي كنم و هم لذت ميبرم يعني ذهنمو بازتر كرده.
   با توجه به توضيحات شما متوجه شدم كه بايد صبور باشم و تكاملم رو طي كنم، بله درسته امان از انسان عجول!
   فقط يه سوال ديگه اينكه اگر امكانش هست مفهوم “نيروي رب” رو به علم امروز توضيح بدين؟ مثلا وقتي قيامت رو با سياه چاله ها توضيح دادين خيلي برام ملموس بود يا حتي در اين پست صمد رو با منبع تغذيه انرژي گفتين.
   ميشه گفت آياتي از قرآن رو كه علم روز جوابگو هست بهتر درك ميكنم اما خب خيلي از علوم ذكر شده در قرآن هنوز كشف نشده به همين دليل دركش نميكنم !
   شايد منظور شما از نيروي رب همان علم جديد كشف شده با عنوان “ذره ي خدا” باشه شايدم اون نباشه ! ولي ممنون ميشم بيشتر راجعبش توضيح بدين .
   باور كنيد بعضي روزا كلا هنگ ميكنم هي ميخوام بيشتر راجع به خدا بدونم تازه ميفهمم هيچي نميدونم!
   از خداي مهربانم سپاسگزارم كه من رو به سوي پست هاي شما هدايت كرد، شايد روزي داستان هدايتم به پست هاي شما رو بنويسم خيلي زيبا بود.
   متشكرم از رب وجود شما

   11

   1. سلام دوست خوب من .انشاالله اگاهی ها نابی در مورد نیروی رب وجود دارد که باد تکامل خودتان را طی کنید چون اگر زودتر از موعد گفته شود باعث انحراف شما میشود پس مرز بین توحد و شرک هر چقدر جلو تر روید پیچیده تر میشود و باریک تر…
    من در یک پست به زودی جواب شما را و دوستان را تا حدی که درک کنند میدهم.
    سپاسگذارم

    8

 3. سلام و عرض ادب
  آگاهی این پست را یکبار در سایت استاد مطالعه کردم و بار دوم در اینجا.
  بار اول که میخوندم فقط قسمتهایی رو متوجه میشدم که از قبل سوالاتی در موردشون در ذهنم داشتم!
  بار دوم که خوندم دوباره پاسخ سوالی که چندروز پیش به ذهنم اومده بود رو دریافت کردم یعنی فرق بین واحد و احد!
  همچنین توضیح صمد بسیارزیبا بود اینکه خداوند منبع همه چیز است و جملگی از ذره تا کهکشان انرژی خود را از او دریافت میکنیم.
  این حرف استاد واقعا درسته که شما در هر بار خواندن یا شنیدن یک مطلب تنها قسمتهایی رو درک میکنی که در اون مورد سوالی در ذهنت داری مابقی رو انگار ذهنت درک نمیکنه یا خود به خود حذف میکنه!
  دفعه ی بعد که میخونی یه مطلب دیگه شو درک میکنی انقدر ادامه پیدا میکنه تا کلشو متوجه بشی! خیلی زیباست…
  اما سوالی که مدتهاست ذهنم رو مشغول کرده مفهوم عمقی تک تک اسماالحسنی هستش که البته شما چندتاشو از جمله الرحمن، الرحیم، صمد، غفور ، تواب و … را توضیح داده اید ازین بابت بسیار سپاسگزارم
  اینطور به نظر میاد که خداوند با بیان تک تک این اسامی خواسته نحوه ی کارکرد مغز و ذهن ما رو برامون توضیح بده ! البته این در حد یک نظر شخصی هستش اما اندک اندک که پیش میرم بیشتر متوجه میشوم که قرآن یک کتاب کاملا علمی هستش و در زمان پیامبر، خداوند که خودش را ارباب علم ها (رب العالمین) معرفی کرده، خواسته است علومش را به اندازه ی درک مردمان آن زمان توضیح بدهد.
  بسیار بسیار از شما بابت آگاهی های ناب تان سپاسگزارم ممنون میشوم اگر توضیحی مختصر در مورد اسماالحسنی بفرمایید همچنان منتظر آگاهی های بعدی شما بخصوص در ارتباط با اسما الحسنی هستم .
  در پناه خداوند یکتا شاد و پیروز باشید

  14