0
0

فراوانی در تکنولوژی

3753 بازدید

سالهاست در گوش تو خوانده اند که؛
آدم خوب کم است
شرایط خوب محدود است
پول کم است
منابع زیر زمینی محدود است
زمان محدود است
بازارهای محدودی وجود دارد
تواناییهای ما محدود است
و….

اما حقیقت جهان ما چیز دیگری است ؛ حقیقت این است که فراوانی نعمت ها، ثروت ها،فرصت ها،آدمها و … طبیعت این جهان است.
حقیقت این است که هر روز فرصت ها و نعمت ها در حال رشد هستند، هر روز فرصت های جدیدی برای شروع یک کسب و کار در دسترسمان قرار می گیرد. هر روز آدمها راه حل های ساده تری برای حل مسائلشان پیدا می کنند.هر روز شغل های بیشتری متولد        می شوند که قبلاً حتی نمی توانستیم آنها را شغل بنامیم چه برسد به آنکه از آن مشاغل بتوان ثروت هم ساخت. فقط این ما هستیم که باورها و نگرشهای متفاوتی درباره ی ” رفاه در حال گسترش این جهان ” داریم و همین تفاوت، سهم ما از میزان تجربه ی این رفاه را تعیین کرده است.

دوست من ! تا به حال کسی را دیده اید که نگران تمام شدن اکسیژن پیرامون خود که هر لحظه همه ی آدمها درحال استفاده ی آن هستند باشد؟ اکسیژن ذخیره کند و بگوید شاید دو ماه بعد اکسیژن تمام بشود؟؟باید در مورد فراوانی نعمت های جهان نیز همچین نگاهی بسازیم .ثروت ها و موقعیت های ثروت ساز به همین شکل در دسترس مان قرار دارند اما هر فردی تنها به اندازه باورهایش می تواند اینفرصت ها و نعمت ها را ببیند.
در دنیای تکنولوزی و صنعت روز به روز شاهد افزایش فرصت ها و شرایط ثروت ساز به طرز باورنکردنی هستیم که علاوه بر گسترش جهان و افزایش رفاه عمومی،ثروت زیادی برای صاحبان مشاغل،کسب وکار و افراد بوجود آمده است؛ دوستان سیر تکاملی ذخیره سازی اطلاعات، که هم قانون تکامل را یادآوری می کند هم اینکه این باور؛ که هر روز فرصت ها برای کسب ثروت دارد بیشتر می شود را آشکار می کند؛

1-کارت های پانچ و نوار کاغذی (قرن هجدهم)
2-لوله ذخیره سازی (سال1946)
3-حافظه‌هایی با مغزی مغناطیسی (سال1947)
4-نوارکاست (سال 1963)
5-فلاپی دیسک (دهه‌ ۷۰ میلادی)
6-دیسک لیزری (سال ۱۹۷۸)
7-هارد دیسک (دهه‌ ۹۰ میلادی)
8-دیسک فشرده یا همان دی وی دی(سال1979)
9-دی وی دی و بلوری
10-درایو جامد و فلش مموری                                                                        حتی برای آینده هم از فضای ذخیره سازی هولوگرافیک و DNA قرار است استفاده کنند که دیگر نیازی به جا به جایی حتی یک عدد هارد سبک هم نیست.

در نیروگاهی در ایسلند بخاطر وجود مواد مذاب آتشفشانی در زیر زمین؛ ۸۰ درصد برق ایسلند از آنجا و از بخار چشمه های آب گرم آنجا تولید می شود.
در شرکت آبجو سازی داگفیش با استفاده از موادی که از آبجو ها باقی می ماند(زباله های ارگانیک) و استفاده از یک صافی هم آب را بازیافت می کنند و هم باقیمانده مواد را به موتور احتراق فرستاده ،در نهایت برق تولید کرده و میلیارد ها دلار پول و ثروت و نعمت کسب می کنند.
شرکت گلوری تون  توانست برای این مساله که بچه ها و مردم انگلیسی متوجه نمی شوند را حل عالی پیدا کند؛ بدین ترتیب اقدام به  دوبله کردن فیلم ها و انیمیشن ها کرده و این راه حل به ساختن ثروت فوق العاده ای منجر می شود. فیلم شهرزاد در فصل اولش فقط از طریق اینترنت ۳۴ میلیارد تومن درآمد کسب کرد. اسنپ از طریق ماشینهایی که متعلق به خودش نیست، توانست درآمد خود را به میلیاردها تومان برساند. شیائومی سال ۲۰۱۴ تاسیس شد و تنها در عرض ۴ سال(تا سال2018) ارزشش به ۴۶ میلیارد دلار رسید و حالا سالانه ۱۲ میلیارد دلار درآمد دارد.
صاحب و موسس علی بابا توانست بدون حتی یک خط کد زدن و یا فروش مستقیم محصولی به مشتری ، در سال 2018 به مقام سی وششمین ثروتمند دنیا برسد و تنها تا سال ۲۰۱۲ از فروش آنلاین درآمد شرکتش را به ۱۵۹ میلیارد دلار برساند.

ثروت، نعمت و فراوانی، جهان هستی را احاطه کرده و عالم هستی به طرز شگفت انگیزی با سرعت بیش از حد انتظار دانشمندان در حال  انبساط است و این یعنی گسترش جهان ، یعنی فراوانی.

و اما دوست عزیز حقیقت این است ؛برای انسانهای موفق فرقی نمی کند دستاوردهایشان تحسین شود یا دروغ و جعلی نام گیرد اما وقتی به جای تحسین حسادت را برمی گزینی و بخل می ورزی و به جای آشکار ساختن آن نعمت ها، پوشاننده ی آنها می شوی، با طناب محدودیت های ذهنت به چاه عمیق تری از محدودیت و کمبود سقوط کرده و احاطه می شوی.ما در جهانی زندگی می‌کنیم که مبنای آن فرکانس و مدار است. آنچه سهم ما را از تجربه این جهان رقم می‌زند‌،افکار،رفتارها و واکنش های خودمان است و نه هیچ عامل دیگری. جهان فقط باورهای ما را می‌شناسد و فقط نتیجه آن باورها را وارد زندگی‌مان می‌کند.
وقتی این قانون را درک کنی که‌، جهان طبق سیستمی که بر آن مقرر شده‌، فقط به باورهایت پاسخ می دهد وبه اندازه ای که این فراوانی و ثروت را باور داری، آن را وارد زندگی‌ات می‌کند‌، آنوقت دیگر سایر آدمها را رقیب یا مانعی برای موفقیت و ورود ثروت به زندگی ات نمی دانی. این کاری است که باید در رأس تمام امورت انجام دهی. باید درباره هرچیزی اول باورهای قدرتمندکننده را بسازی و سپس اجازه دهی آن باورهای قدرتمندکننده سکّان را به دست بگیرند و راهنمایت شوند.
« قل ان هُدی الله هی الهُدی: بگو هدایت راستین فقط هدایت خداست.»

نویسنده: زهرا اوتاری
منبع اطلاعات: سطح اینترنت

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radiohast.com/?p=2483
zahra.otari
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک

نظرات

6 نظر در مورد فراوانی در تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

 1. سلام دوست عزيزم
  زهراجان بسيار متشكرم متن مفيد و زيبايي در مورد فراواني ثروت برامون نوشتي
  زندگيت سرشار از ثروت و نعمت و فراواني در هر زمينه باشه دوست خوبم…

  7

 2. سلام زهرا جان پست خیلی خوبی بود مچکرم ازشما
  میخواستم چند مثال از فراوانی خداوند بزنم
  خداوندبسیارفراوان انسان خلق کرده و خودش رو رزاق معرفی کرده
  اگر حساب کنیم فقط نصف انسان های کره زمین ی دونه ماشین داشته باشن اگر 7میلیارد انسان در کر زمین هستند و ب فرض مثال 3میلیارد نفر هر کدام یک ماشین 100میلیونی زیرپاشون باشه
  3000000000×100000000=30000000000000000 صفراشونمیتونم بشمرم انقدثروت فقط در زمینه خریدوفروش ماشین وجود داره ک مطمئنا بیش ازین مقدارهس من فقط مثال زدم
  و اگ همین تعداد نفر رو در تعداد خونه هایی ک وجود داره تعداد موبایلی ک تودستشونه تعداد خوراک وپوشاکو…حساب کنیم بسیاربسیاررررثروت در این دنیا هست ک مخمون سوت میکشه از این همه ثروت و نعمت خداوند.بینهایت میوه و خوراک وجود داره ک همه مردم جهان درحال استفاده هستند و همچنان باز هر روز داره بیشتر میشه.بینهایت آب هس ک تمام مردم جهان دارن استفاده میکنن و خیلی وقته ک میگن آب نیست ولی باز نعمت خدا هر روز بیشتر میشه و نگرانی وجود نداره.بینهایت دریا بینهایت درخت بینهایت از هر مخلوقی دراین جهان وجود داره خدایی ک از هرچیزی بینهایت خلق کرده اگ مابخوایم ازهمین ثروت بی انتهاش دراختیارماقرار میده.لازم نیست بریم تومقیاس جهانی نگاه کنیم همین تو کوچمونوحساب کنیم باز مخمون هنگ میکنه ..
  چیزی نمیتونم بگم زبونم بندمیاددر برابر این همه لطف خدا فقط میتونم بگم خدایاشکرت خیلییییی?عاشقتم خداوندثروتمندمن

  10

 3. سلام به همه دوستای خوبم.❤❤❤عالی بود زهرا جان این مطلبی که نوشتی در مورد فراوانی در تکنولوژی???.واقعا هم دنیا پر از فراوونیه.این روزها که به واسطه تمرین باور فراوانی دارم سرچ میکنم توی نت،میبینم که خدا واقعا درست میگه که اگه دریاها مرکب بشن و درختان قلم نمیتونن نعمتهای منو بنویسن.???هر بار با پیدا کردن عددهای میلیونی و میلیاردی تو نعمتهایی مثل انواع میوه ها.انواع خوراکی ها.انواع مختلف وسایل و امکانات دور و برمون یا درآمد ها و پول و ثروتی که جابجا میشه مغزم سوت میکشه و مدام این صحبت خدا رو به یاد میارم ????و ماشاالله لاقوه الا بالله برای این همه نعمت و فراوونی.به راستی که ما توانایی اینو نداریم که اون جور که خدا لایقشه شکرش رو به جا بیاریم.???

  یا حسیب.?یا حسیب.?یا حسیب.?
  یا کریم.❤یا کریم.❤یا کریم.❤
  یا رزاق.?یا رزاق.?یا رزاق.?
  یا وهاب.?یا وهاب.?یا وهاب?
  یا بر.?یا بر?.یا بر?

  9

 4. به نام تو که بهترینی

  من وقتی آیه ی ۲۰ سوره مبارکه لقمان رو خوندم که خداوند در این آیه می‌فرمایند « ما از نعمتهای ظاهر و باطن برای شما فراوان آفریدیم » آرامم شدم و یقین کژدم که در دنیا فراوانی هست و هست و هست.

  8

 5. سلام به برادر ارزشمندم محمد حسین و دوستان خوبم
  من تقریبا هر روز توی باغی که که کنار خونه م قرار داره میرم و اونجا مراقبه می کنم.
  دیروز چیزی به من الهام شد با خودم گفتم اکسیژن رو نمیشه شمرد تمومی نداره
  ستاره ها رو نمیشه شمرد
  قطرات آب تمومی نداره
  برگ های درختان فراوانن
  و …
  پس پول هم فراوانه پول هم به وفور یافت میشه و من امروز بسیار اتفاقی به این مقاله هدایت شدم و یک لحظه شوکه شدم و تونستم به مطالب بیشتری که توی افکارم میچرخه هدایت بشم
  نمیدونم یه چیز جالب رو تعریف کنم یا نه
  من خیلی دوس دارم توی کارگاه شرکت کنم دیروز از خدا خواستم بهم یک تومن بده گفتم خواستن و شرکت کردن از من پول جور کردنش از تو
  زیر پنجره اتاقم آقایی رد شد تلفن دستش بود و داشت بلند بلند میگفت داوش من یه تومنو واریز کردم براش(با لحن خودش گفتم)? و واقعا شوک شدم اشک تو چشام جم شد من هنوز پول به حسابم نیومده و از دیروز تمرین باور فراوانی محمد حسین رو انجام میدم و حسم خوبه امیدوارم بتونم شرکت کنم.

  7

 6. سلااااام به همه دوستان عزیز و دوست عزیزم زهرا اوتاری بسیار زیبا بود سپاس از رب وجودت واینکه خداااااای من چقدر لذت میبرم از خواندن این متنها ????
  سیستم طبیعی جهان هستی فراوانی نعمت است
  سیستم طبیعی جهان هستی فراوانی ثروت است
  سیستم طبیعی جهان هستی خوبی و خیر است
  سیستم طبیعی جهان هستی سلامتی است
  آنچه که من باور دارم همان چیزی است که دریافت میکنم من میتوانم با هم فرکانسی با احساسات خوب وهدایت آنها به سمت خواسته هایم دنیایی راکه خواهان آن هستم ایجاد کنم من میتوانم از یک منبع نامحدود انرژی خلاق برای داشتن ایده های الهام بخش دریافت فراوانی احساس آزادی واز همه مهمتر میتوانم از این قدرت برای انجام خوبی ها در جهان استفاده کنم

  7