0
0

فلسفه روزه چیست و ارتباط آن با تقوا و سوره قدر

4048 بازدید

«کلمه مهمی که روح تمام قانون جذب در آن خلاصه میشود ،کلمه (( تتقون )) است این کلمه در اصل به فراموشی سپرده شده است و پوسته ای از آن بجا مانده در امر روزه »

 

《بسم الله الرحمن الرحیم》
سلام میکنم به خداوند وجودم که خدای همه شما و من است.و ما همه یکی هستیم در کالبد های مختلف.

سلام استاد عزیز ومهربانم به دوستانم که خدا میداند بسیار بسیار دوستشان دارم و سپاسگذارم از همه شما.

در این پست مواردی از روزه میگویم که نگاه شما از روزه کمی شایییید عوض شودو معنای اصلی روزه را درک میکنید. و کلمهتقوا در قرآن به معنی کنترل فرکانس ورودی ذهن و روزه مثل

نگهبانی بر سر دورازه فرکانس تقوا.روزه یک قلعه مستحکم است برای ورودی ها و تقوا های شمابزارید مطلب را باز کنم.شما وقتی میخواهید ذهن خود را کنترل کنید نیاز دارید به یک تعهد به خود و این تعهد تکامل دارد و باید برای رسیدن به کنترل های قوی تر تکامل خود را طی کنید .روزه چیست ؟؟

روزه (تعهههددددد) گوش ،چشم زبان و ووو تمام حواس شما است.
قبلش بگویم از تعصب!!!!

تعصب …

این فرکانس سر سخت که در ذهن انسان وجود دارد.

و بدانید که هرکس فرکانس تعصبش کمتر بود باور سازی اش بسیار راحت و لذت بردنش از زندگی بینهایت.

آیا قران را که مطالعه میکنید گمشده ای نمیبینید و یا اینکه صورت مسائله پاک شده و چهره این آیین شبیه پوسته سستی شده است که مانند ساختمانی بدون ستون که با یک باد از هم میپاشد شده است.

چرا قانون که میگوید فقط از زندگی لذت ببر و اممممرررر کن ولی وقتی ماه رمضان می اید اکثرا میگویند ای بابااااا دوباره شروع شد.چرا لذت ایمان از بین رفته است و فقط چهره و پوسته نازک

و شکننده ای از آن بجا مانده است .چرا نتیجه سالها یک عمل درست باید یک عمل نادرست شود مگر این با قانون میخواند اصلا؟؟

مگر میشود یک غذا را با مواد سالم پخت ولی در اخر یک غذای مسموم تحویل گرفت مشکل کار کجاست؟؟ ریشه خراب این تفکر در کجاست؟چرا تفکر نمیکنیم در کارهایمان چرا فرکانس

تعصب ما بسیاررررر چیره شده است در مغز ما چرا این فرکانس شیطانی را نمیشکنید؟؟؟چرااا؟؟

چرا با لذت تقوا نمیکنید و وقتی میگویند:(( تقوا )) ۹۹ دردصد جامعه نمیدانند اصلا چی هست چه برسد به انجام آن.جواب همه آنها یک چیز است:

تنبلی در تفکر و بسنده کردن به تحقیقات محققانی با دید شرک آلود و داشتن فرکانس تعصب!!!

من امروز مینویسم از قانون و قران تا از خدای خود بپرسید کدام برای شما لذت بخش تر است و به عدالت نزدیک .و شما از خدای خود بپرسد نه از هوی و هوس خود.
?خدایاا گره از زبانم بگشا که تو حافظ و نگهبان من هستی?
خوب میریم سر اصل مطلب.الحمد لله رب العالمین
روزه در قران با کلمه الصیام نوشته شده است. به آیات زیر نگاه کند و سپس به تفسیر اونها میپردازیم:

? سوره مبارکه بقره آیه ۱۸۳.
یا ایها الذین آمنوا کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذین من قبلکم لعلکم تتقون
✅ای افرادی که ایمان آورده‌اید! روزه بر شما نوشته شده، همان‌گونه که بر کسانی که قبل از شما بودند نوشته شد؛ تا پرهیزکار شوید.
? سوره مبارکه بقره آیه ۱۸۴.
ایاما معدودات فمن کان منکم مریضا او علی سفر فعده من ایام اخر وعلی الذین یطیقونه فدیه طعام مسکین فمن تطوع خیرا فهو خیر له وان تصوموا خیر لکم ان کنتم تعلمون
✅چند روز معدودی را (باید روزه بدارید!) و هر کس از شما بیمار یا مسافر باشد تعدادی از روزهای دیگر را (روزه بدارد) و بر کسانی که روزه برای آنها طاقت‌فرساست؛ (همچون بیماران مزمن، و پیرمردان و پیرزنان،) لازم است کفّاره بدهند: مسکینی را اطعام کنند؛ و کسی که کارِ خیری انجام دهد، برای او بهتر است؛ و روزه داشتن برای شما بهتر است اگر بدانید!
?سوره مبارکه بقره آیه ۱۸۵.
شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس وبینات من الهدی والفرقان فمن شهد منکم الشهر فلیصمه ومن کان مریضا او علی سفر فعده من ایام اخر یرید الله بکم الیسر ولا یرید بکم العسر ولتکملوا العده ولتکبروا الله علی ما هداکم ولعلکم تشکرون
✅(روزه، در چند روز معدودِ) ماهِ رمضان است؛ ماهی که قرآن، برای راهنمایی مردم، و نشانه‌های هدایت، و فرق میان حق و باطل، در آن نازل شده است. پس آن کس از شما که در ماه رمضان در حضر باشد، روزه بدارد! و آن کس که بیمار یا در سفر است، روزهای دیگری را به جای آن، روزه بگیرد! خداوند، راحتی شما را می‌خواهد، نه زحمت شما را! هدف این است که این روزها را تکمیل کنید؛ و خدا را بر اینکه شما را هدایت کرده، بزرگ بشمرید؛ باشد که شکرگزاری کنید!

?خوب در ایه اول خداوند متعال میفرمایند:

ما روزه را بر شما نوشتیم ((نوشتن یعنی بر شما مقدر شده است این یعنی مکتوب کردن فرکانسی را در جهان به صورت مادام تا زمانی که هست ارسال میکند و این فرکانس بستگی به

منبع انرژی اش دارد که حامل آن چی باشد و چه احساسی در پشت نوشتن قرار بگیرد که بسیااار مهم است. و در کلمات بعدی توضیح میدهد همانطور که این فرکانس برای افراد قبل شما مکتوب بوده و از آغاز جهان با شما همراه.در تفسیر سوره حمد این بحث را باز میکنیم))

ولی بحث خیلی خیلیییی مهمی که شیرازه بحث اصلی ما هستش اینه که اصلا روزه برای چی واجب شده است؟؟

و در ادامه جوابش را نوشته است ((تقوا–یا همان کنترل ذهن و مرکز فرماندهی ))

پس ما در این ایه پی میبریم اصل روزه برای کنترل ذهن است و بسس.

یعنی ذهن را کنترل کنیم که به نازیبایی ها نگاه نکنیم
✅یعنی ذهن را کنترل کنیم که به نازیبایی ها گوش نکنیم
✅یعنی ذهن را کنترل کنیم که به نازیبایی ها با پای خود وارد نشویم
✅یعنی ذهن را کنترل کنیم که به نازیبایی ها با دست خود عمل نکنیم
✅یعنی ذهن را کنترل کنیم که به نازیبایی ها سخن نگوییم
✅یعنی ذهن را کنترل کنیم که به نازیبایی ها ((توجه)) نکنیم
✅یعنی ذهن را کنترل کنیم که به بدن استراحت دهیم و چیزی نخوریم و بیاشامیم تا فرکانس های بدن ارام بگیرد
✅یعنی ذهن را کنترل کنیم که به نازیبایی ها با حواس خود عمل نکنیم

 

 

 

 

?خوب این یعنی اصل و تمام اسکلت ساختمان شما که کلمه روزه را همپوشانی کرده و توضیح داده که اصل روزه برای انجام چه کاری است.و تمااااااام اتفاقات بعد از انجام این عمل فقققققط و فقط برای خودمان است.که در آیه بعد در انتها خود خداوند گفته است.

اما خوب ما چه میدانیم از روزه و چه به ما گفته اند؟؟؟

به ما گفته اند نخورید برای فهمیدن درد گشنگی نیازمندان
✅به ما گفته اند روزه های مستحبی بگیرید برای ثواب و باغهای بهشت
✅به ما گفته اند اگر نگیرید وارد جهنم میشوید
✅به ما گفته اند اگر ذره ای خاک بر حلق شما نشست روزه شما باطل است
✅به ما گفته اند اگر روزه نگیرید ۳۰ روز حتما شما کافر هستین
✅به ما گفته اند اگر روزه را خوردین منتظر آتش خداوند باشید
✅به ما فقط نشان دادند که روزه یعنی نخوردن و نیاشامیدن

 

?واین چیزی نیست جز همان خانه های با گل و اجر و بدون اسکلت که با بادی میریزد.

این همان ماه پر برکتی است که وقتی نزدیکش میشویم میگویم ::
✅ اه …. باز گشنگی و باز تشنگی و باز غم گریه و زاری و باز قرآن روی سر قرار دادن ها و باز گفتن سخنان شرک الود در ۳ روز و توکل و شفاعت از غیر خدا.باز کساد شدن وضع بازار.
باز و باز و بازززز گفتن قومی که سالها این رویه شرک آلود را تکرار و نتیجه ای جز بدتر شدن ایمان و زده شدن از اصل داستان برای همه آن قوم نداشته است…
ولی ما تفکر نکرده ایم..که اصل چیز دیگیریست و ما صورت سوال را پاک کرده ایم و با هوی و هوس خود جایگزین کردیم چیزهایی جز احکام خداوند را به خاطر تعصب بیجا و این فرکانسی که اگر خوب استفاده نشود شیطانی میشود در صورتی که میتوان خداییش کرد.
تعصبی که فرکانس مافوق تقوا است.تعصبی که فرکانسش از تکرار تقوا حاصل میشود حال چه تقوا بد چه تقوا خوب … و اگر خوووب شود و جهت زیبایی بگیرید چهههه شودد این تعصب .که تعصب داشته باشیم برای امرهای زیبا برای سخنان بدون شرک سکارهای زیبا انجام ندادن نازیبایی چه تعصب زیبایی شود …نه تعصب برای کشیدن والضاااالین.تعصب در کمک به فقیران و انفاق و زکات در راه الله….
در ایه بعدی خداوند میفرماید : ایام معدودات
و اگر کسی نتوانست روزهای دیگری را روزه بگیرد و یا به مسکینی طعام دهد یا یک کار خیری انجام دهد برای او بهتر است.
ایام معدودات در زبان عرب یعنی روزهایی که کم باشد و شمرده شود مثلا ۳ روز.ولی برای اینکه بدانیم این معدودات یعنی چند روز خداوند در سوره بقره در ایه دیگر همپوشانی کرده این کلمه را و در یک ایه دیگر در سوره ال عمران.

?سوره مبارکه بقره آیه ۲۰۳.
واذکروا الله فی ایام معدودات فمن تعجل فی یومین فلا اثم علیه ومن تاخر فلا اثم علیه لمن اتقی واتقوا الله واعلموا انکم الیه تحشرون
✅و خدا را در روزهای معیّنی یاد کنید! (روزهای ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ ماه ذی حجه). و هر کس شتاب کند، (و ذکر خدا را) در دو روز انجام دهد، گناهی بر او نیست، و هر که تأخیر کند، (و سه روز انجام دهد نیز) گناهی بر او نیست؛ برای کسی که تقوا پیشه کند. و از خدا بپرهیزید! و بدانید شما به سوی او محشور خواهید شد!
?سوره مبارکه آل عمران آیه ۲۴.
ذلک بانهم قالوا لن تمسنا النار الا ایاما معدودات وغرهم فی دینهم ما کانوا یفترون
✅این عمل آنها، به خاطر آن است که می‌گفتند: «آتش (دوزخ)، جز چند روزی به ما نمی‌رسد. (و کیفر ما، به خاطر امتیازی که بر اقوام دیگر داریم، بسیار محدود است.)» این افترا (و دروغی که به خدا بسته بودند،) آنها را در دینشان مغرور ساخت (و گرفتار انواع گناهان شدند).

?خیلیا میگفتن معدودات برای ماه رمضان فقط بکار برده شده که ۱ ماه است اما خداوند برای ماه ذی الحجه هم بکار برده است و خود خدواند فرموده است ۲ روز و اگر تاخیر کنید ۳ روز که در

پرانتز مفسر به ۳ روز اشاره کرده است.و ایه بعد سران بنی اسرائیل گفتند ما به خاطر کارهایی که در ایات قبلش توصیح داده گفتند ما را خداوند چند روزی بیشتر در جهنم نگاه نمیدارد.و اشاره به تعداد روزهای محدود دارد که قاب شمارش است.
این نشان میدهد خداوند نمیخواهد بر بندگانش سخت بگیرد .ولی بعضی ها گفتند منظور از معدودات ۱ ماه است در سال ولی خداوند در کلمات بعد فرموده اند((تعدادی از روزهای دیگر را))نگفته اند ماهی از ماه های دیگر را .خوب احتمال داره بخاطر تعصبات بگید خداوند حواسش نبوده اینجا از ماه صحبت نکرده .ولی من درجواب میگویم اگر حواسش نبوده چرا در آیه بعد میگوید :((شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن))
و میگوید این روزه به خاطر این است که قرآن چون در ماه رمضان نازل شده است به خاطر حرمت قران ۳ روز روزه بگیرید و گفته است بعدش خداوند نمیخواههههد برای شما سخت بگیرد و راحتی شما را میطلبد این عین جمله خداوند است.و گفته اگر نتوانستین روزهای دیگری را ببه جای ان روزه بگیرید نه ماه های دیگری را جای ان ماه .تفکر کنید در ایات.ببنید حتی برای کسانی که سختشون است چه به دلیل جسمانی و بیماری سخت نگرفته است.
ولییییی کلمه بسیارررر مهمی که اینجا ازش صحبت شده کلمه((العده)) یا همان دوره یا لوپ و حلقه روزه!!!!!این را در ادامه توصیح میدهم.در گوشه ذهنتان باشد.
دوستان من با خدای درونتان به جملات خدای من نگاه کنید اگر به دلتان ننشست و روح شما ارامش نگرفت یعنی این جملات خلاف است و اگر نشست قبولش کنیدبدون هوا و هوس بگویید و منطق هیی که در ذهن شما از صحبتهای بی منطق قرار گرفته را فراموش کنید.به من بگویید:

آیا روزه گرفتن فقط نخوردن است و نیاشامیدن ؟؟
✅ایا شما در یک روز ۱۰ هاااا لیوان اب مینوشید تا یک ماه اینده آب نخورید یا ۱ روز غذا میخورید تا ۱ ماه غذا نخورید؟؟؟
✅آیا شما ۱ ماه با اکراه و به زور روزه میگیرید وقران به سر میگذارید تا ۱۱ ماه را که گناه و ناسپاسی و توجه به نازیبایی میکنید تا این ۱ ماه همه آن را بشورد؟؟؟؟✅ایا شما فقط ۱ ماه به روح خود غذا میدهید و ۱۱ ماه دیگر اشغال و ورودی نامناسب و انتظار معجزه در زندگی را دارید!!!!!!!!؟؟؟؟؟

چرا تفکر نمیکنید چرا به ایات خداوند حتی نیم نگاهیی نمیاندازیم.صحبت من با آن دسته از افرادی است که الان تعصب آنها دارد میخوردآنها را…
من نمیگویم شما ۳ روز روزه بگیرید یا ۳۰ روز من ایات را برای شما معنی کردم این حکم خدا بود ولی من کاری با این ندارم من منظورم اصل است یعنی اصل روزه اصلا در چیست؟؟؟
بزارید من بگویم روزه چیست و از الان به بعد معنی یک روزه عاشقانه و عشق بازی با خدای خود چیست؟؟؟
من پوسته خرافات را میشکنم در ذهن شما تا بدانید اصل چیست.اصل روزه و باطن اصلی آن تقوا است چیزی که از صورت سوال پاک شده و فقط و فقطططط در دین امروزی ما به پوسته سست آن چسبیده شده است

✅روزه آن است که خود را مقید کنی به انجام تمرینات و کنترل ذهن .یعنی شما یک(( عده)) برای خود تعیین کنید و ذهن خود را عادت دهید به ترک نازیبایی ها تا به یقین برسید.کلمه عده بسیار مهم است که یک دوره برای خود معین کنید و در آن دوره و حلقه زمانی خاص با خود به وسیله روزه تعهد دهید که کنترل کنید ذهن خود را در برابر نازیبایی ها و توجه به زیبایی ها و اگررر و اگررر ادامه دهید به طور مثال هر ماه۳ روز عده محکم و در طول روز های دیگر ماه به صورت مراقبه میبنید که کم کم چیزی جز زیبایی نخوااااهییییید دید.و اگر روزه ای که الان میگیرید صحیح بود مطمئنا این اتفاق برای همه افراد جامعه میافتاد و هرچی پلیدی که برای مسلمانان بود پاک میشد امااا….
مهم تقواااا در آن دوره و عده مشخص شده از طرف ما است که میگوییم.هر چقدر این تقوا بیشتر تکراررر شود فرکانس های حمد شماااا بیشتر میشوددد و وقتی تفسیر سوره حمد را خواندین و اینها را در زندگی اجرااا کردین متحیییررر میشوید از انجام این تقوا های ماهیانه و روزانه خود و روزه تقوا را مختص به ماه رمضان نمیدانید فقططط و در تمام سال تقوا میکنید .اونم با عشششق چون دیدن زیبایی ها بسیاررر شما را آرام میکند و اشک از صورت شما هموارره جاری است و چه احساس لطیف و لذت بخشی است.اگر امتحان کنید.
پس بدانید خداوند رئوف غفور و رحیم است و پوشاننده گناهان پس سختی برای شما نمیخواهد او فقط عشق بازی و لذت شما را میخواهد همین و بس…
و وقتی شما هر روزززز درحال تقوا باشید یعنی دارید هر روززز روزه میگیرید و وقتی اون شب قدرررر فرا برسد و ملائکه و روح نازل شوند فقط برای یک چیز برای یک دستور :((امر)).
من در توصیح این سوره که در بالا نوشتم دست نگاه میدارم چون باید تکامل خود را طی کنید و هنوز وقتش نیست.و باید مقدمات گفته شود.ولی ریشه کلمات معانی عمیق این کلمات را پیدا کنید در قران و فکر کنید روی انها ((فجر .امر.سلام)).

 

 

 

فقط بگویم به شما اگر بدانید که چه گرانش عظیمیییی در این شب وجود دارد با توجه به ایات که فقط شما باید امر کنید و انها سلام….سر نخ را دادم بعدا میگویم…
فقط لازمه اش این است شما در تقوا باشید تا درک کنید باید با فرکانس صحبت کنید با ملایک و روح هنگام نازل شدن.
و این بود روزه وجان کلام را بگویم برای شما:
روزه این است که با یک عده و دوره مشخص برای خود به طور مشخص در هر ماه تقوا و کنترل کنید ذهتتون را از نازیبایی و در روزهی دیگر تقوا کنید و مراقبه به صورت عادی ولی در آن ۳ روز به شددددت کنترل کنید.خیلی مهم است تمرکز در ان ۳ روز .اجازه یک دروغ غیبت نگاه به نازیبایی تهمت نوشتن نا حق وووو..به خود ندهیدددد.ولی باقی روزهای ماه به صورت عادی تقوا کنید و به قول قران بر خود سخت نگیرید…که اگر به یک نازیبایی نگاه کردین احساس گناه کنید وهمان احساس گناه شمارو زده کند از عمل تقوا.و بدانید اصلا این نیست وقتی ۳ روز روزه گرفتین در آن ماه در ان ۳ روز چیزی نخورید اصلااااا این نیست مهم کنترل ذهن است که روی قسمت های دیگر تمرکز بزارید و هم بخورید وهم بیاشامید.موصوع مهم کنترل ورودی ذهن است این نکته درست شود بدن شما خود به خود سالم میشود خیالتان راحت‌.و اگر میگویم ۳ روز منظورم یک عده و دوره است حالا شما کنید ۲ روز یا ۱۰ روز در ماه مهم نفس کار است.
.دوستان عزیز ومهربانم از بنده در مورد توبه سوال شد کمی باز کنم این بحث را همینجا و تمام.
توبه یک فرکانس است یک نور هدایت که به ما القا شده است.در پست قبل که ۲ باور از باورهایی که از بدو تولد با ما هستند توضیح دادم به شما ولی یکبار دیگر اینجا میگویم.
توبه یک کانال است که برای برگشت فرکانسی شما به فرکانس هارمونی و منبع شما یعنی خداوند است.که در این کانال مثل زکات که شستوشوی فرکانس کمبود بود استغفار محلول تمیز کردن فرکانس توبه است. و توبه یعنی طی کردن تکامل شما در مسیر تقواااا!!!جالب بود نه؟
یعنی چه ؟
بزارید راحت بگم وقتی شما یک کاری را انجام میدهید که نازیباست احساس شما به شما الارم میده که داری از مسیر خارج میشوی سپس باید با فرمون این فرکانس که استغفار است برگردین به کانال و جاده توبه که بازگشت به سوی خداست و هر چقدر ما در مسیر این بازگشت به سوی خداوند باشیم در انتها زندگی خود با قلبی مطمئن این جهان را ترک میکنیم. چون خداوند همیشه و همواره تواب است پس این یکی از اسما الحسنی است پس در قانون وجود داردددد پس این یک قانون همیشگی است که همواره در جریان اسسسست .یعنی رحیم است.((این هم توصیح میدهم در سوره حمد))

ولی بدانید توبه یک کانال برگشت است و چون همواره در جریان است شما هر لحظه که برگردید سمت خداوند جواب و پاسخ قانون و جهان همواره مثبت است‌.

?سوره مبارکه زمر آیه ۵۳.
قل یا عبادی الذین اسرفوا علی انفسهم لا تقنطوا من رحمه الله ان الله یغفر الذنوب جمیعا انه هو الغفور الرحیم
✅بگو: «ای بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‌اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را می‌آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است.

بیشترین اسما الحسنی که با رحیم امده است غفور است فرکانسی که پوشاننده است.

یعنی هر لحظه شما برگردین به سمت کانال برگشت خود به خدا در لحظهههه فرکانس ذنوب و نازیبایی شما پوشیده میشود و روی آن فرکانس نازیبا قرار میگیرد این بحث کاملا علمی است.فرکانس خیر همواره غلبه دارد بر فرکانس شر.و ما اصلا فرکانس شر نداریم جایی که خیر نباشد شر به وجود می آید.مثل جایی که نور نباشد تاریک است وگرنه نور همیشه است.
وقتی شما همیشه طلب استعفا میکنید دارید در این کانال توبه ،تقوا میکنید و هی و هی و هی و هی رفتو برگشت انجام میدهید تااااا برای ذهن شما منطقی شود و آن موقع فقط زیبایی وارد زندگی شما میشود.برا همین تا میخواهید کاری را انجام ندهید و توبه میکنید از در و دیوار برای شما مقدمات آن نازیبایی یا به قولی گناه اماده میشود .این نشان میدهد شما در مسیر برگشت افتاده اید و هر باررر که از این نازیبایی یا گناه تقوا کنید مسیر شما روان تر میشود ولی شرایط جلوی شما کمی محرک تراست تا جایی که اینقددر کانال توبه تقوا میکنید و دائم تقوا که دیگر شما به قله میرسد و از آن پس اگر تقوا را ادامه دهید دیگر زیبایی وارد میشود برای شما و شما در مقابل نازیبایی ها ۲۰ هستین در مقابل ۱ و به راحتی از اونها میگذرید ولی باید ادامه داشته باشد این فرکانس تقوا.پس به توبه به عنوان یک بلیط و یا یک کوپن نگاه نکنید که اگر اینبار توبه کردم و باز شکستم دیگه خدا اونجا نشسته بگه کوپونت تمومه .خداوند همواره وعده فزونی میدهد نه کمبود این نجوای شیطان است که دیگر خدا نمیبخشد و تمام شد وقتت.توبه یک فرکانس همیشه در جریاااااان است در جهان و مستقیم به قانون مرتبط است .من یک گریزی در تفسیر سوره حمد به علم اسما الحسنی زدم.که بدانید این ها تا جهاااان برقرار است همواره این فرکانس ها در جهان برقرار اند.لازمش تقوا و استعفار است و با قلبی ارام برگردین و روزه بگیرید و عده نگاه دارد در روزه خود برای تقوا خود تا این فرکانس توبه هی و هی قوی تر شود تا به راحتی از تضاد های گول زننده بگذرید همین…
در آخر اگر سوالی بود زیر این پست بپرسید انشالا جواب میدهم تا جایی بتونم.
حمد و سپاس خداوندی را که ما را از عدم به وجود اورد و همواره در ملک خودش حافظ و نگهبان است و دستی است بر دوش ما ، گوشی است شنونده فقط امر ما،زبانی است برای سپاسگذاری ما دستی است برای کارهای ما خداوند همان سلول های شماست خداوند همان روحی است که اگر نباشد ماا نیست میشویم که ما همواره به الله صمد نیازمند وفقیریم.

یا غفور یا رحیم.

 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radiohast.com/?p=1348
محمد حسین
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک

نظرات

18 نظر در مورد فلسفه روزه چیست و ارتباط آن با تقوا و سوره قدر

دیدگاهتان را بنویسید

 1. سلام قولا من رب رحیم
  سلام به محمد حسین عزیز ،گرامی،مهربون و دوست داشتنی و پر انرژی
  خدای مهربان را بی نهایت شکر به خاطرنعمت هدایتم به این آگاهی و فلسفه روزه
  استاد عزیزم تشکر از رب زیبای وجودت
  واقعا من تشنه این آگاهی ها بودم
  که خدای مهربون مرا به این آگاهی هدایت کرد
  هذا من فضل ربی

  8

 2. سلام خدمت استاد عزیز و دوستان.خیلی لذت بردم از این اگاهی ها و خداوند رو سپاسگزارم که من رو به صراط مستقیم صراط کسانی که بر انها نعمت فرموده هدایت کرده.سوال من در رابطه با نخوردن و نیاشامیدنه که در ایه 187 سوره بقره بهش اشاره شده ولی من درکش نکردم.ایا این عده که ما برای خودمون درنظر میگیریم برای تقوا و توجه به زیبایی ها باید همراه نخوردن و نیاشامیدن باشه ؟یا من دارم اشتباه میکنم و از اصل دور میشم .اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  8

  1. سلام دوست عزیز و مهربانم.اصلا بحث ما بحث خوردن یا نیاشامیدن نیست بنده میخواهم مفهومی تر به این کتاب نگاه کنیم .بحث ما بحث ((لعلکم تتقون)) هستش این صیام ها برای افزایش کنترل ذهن شما هستش نه فقط انجام یک امر از روی عادت چه حالا خوردن باشد چه باقی موارد.یا رفتن به فرکانس بهشت یا جهنم.این که معامله با خدا میشود
   اگر‌میبینید نخوردن و نیاشامیدن که یک صفت حیوانی در انسان است که غذای انسان در کالبد های بعدی نور هستش ،میتواند برای شما ایجاد کند یک اعتماد به نفس و یک عزت نفس را انجامش دهید منظور همواره در هر ماه سال که خوب همانطور که گفتم موضوع فقط خوردن یا نخوردن نیست موضوع این است که با انجام ندادن یکسری عاداتی که به آن وابستگی ذهنی پیدا کرده ایم ترک شود که خوب ترک عادت موجب مرض است مرض ذهنی مثل یک خوره تمام داستان این است.
   ما باید به نور برگردیم و این نور را تولید کنیم با کنترل ذهن.
   هوالعالم

   11

 3. سلام به رب دوست گرانقدر آقای لطفی عزیز،

  امشب من به یه ویدویی از استاد عباس منش هدایت شدم که انگار تلنگری بود برای من تا به یاد بیارم عید سال گذشتمو که چطور برای فهمیدن اینکه خدا کیه، هی سرگردان و حیران توی سایتها دنبال فرکانس خدا میگشتم ببینم فرکانسش چنده که خودمو باهاش هماهنگ کنم!!!
  با اون شدتیکه دنبال خدا میگشتم نشانش این شد که یه روز اتفاقی کتاب قرآن جلو چشمم ظاهر شد و گفتم منکه قبلا هم خوندمش چیزی نفهمیدم ولی بذار از سوره حمد شروع کنم شاید یه چیزایی فهمیدم!
  اون شب سوره حمد رو خوندم ولی مثل همیشه همون معنای ظاهریشو‌ دیدم و گذاشتمش کنار!
  یه هفته بعد با دیدن یه خواب و اشتراک گذاشتنش تو عقل کل، توسط یکی از دوستان به آگاهی تفسیر سوره حمد خدای شما هدایت شدم و ازونروز به بعد با خوندن هر یک ازون آگاهیها آرام آرام زندگی من در بسیاری از جنبه‌ها شروع به تغییر کرد…

  اون بیقرار بودن‌هام همه تبدیل به آرامش شد…
  اون ترسیدنهام از انفاق کردن بیشتر از مقرری هر ماهم، از بین رفت و گشایش و اطمینانی در قلبم شکل گرفت که من راحت ببخشم، خدا از جاییکه گمان نمیکنم روزیمو میرسونه…
  اون راه تعیین کردن‌هام برای رسیدن به خواسته‌هام به مرور از بین رفت و خودمو دست هدایتهای خدا سپردم یعنی یاد گرفتم در لحظه زندگی کنم تا از هدایتهای لحظه‌ای خداوند بهره‌مند بشم…
  و…
  اگه بخوام بنویسم از تمامی تغییراتی که در این ۱۱ ماه آشنایی با شما دوست گرامی داشتم، چند صفحه خواهد شد اما تلنگری که امشب به من زده شد نعمت گرانقدر آگاهیهایی بود که از رب وجود شما در این مدت دریافت کرده بودم و شیطان میخواست در من عادی جلوه بده تا دوباره از ناسپاسان بشم و طبیعتا به خودم ظلم کنم!!!

  خدای مهربان با هدایتم به اون فایل و همینطور به این آگاهی، پارسالمو بهم یادآوری کرد تا قدر این نعمت عظیم آگاهیها، سایت و کلاسهای بسیار ارزشمند رو بدونم و برگردمو از شکرگزاران باشم…
  دوست عزیز اول اینکه از شما و خدای شما معذرتخواهی میکنم که ناسپاس شدم بر این نعمت آگاهیها که تغییرات مثبت فراوانی در درون من ایجاد کردند و همچنان ایجاد می‌کنند…
  و دوم اینکه بینهایت از نعمت رب وجودتون و انجام رسالتتون که به اشتراک گذاشتن این آگاهیها با ما و یاری رساندن به ما در جهت بهبود مستمر زندگیمون هست، سپاسگزارم🙏🙏🙏
  بهترینهای دلتون و موفقیت‌های وصف نشدنی رو‌ در پناه خدای مهربان براتون آرزومندم …

  11

  1. سلام دوست عزیزم، امیدوارم که عالی باشی…
   برای پاسخ به این موضوع از کلمات قرآن و بطن‌های این کلمات استفاده می‌کنم امیدوارم که براتون مفید باشه…

   اولین سوال:
   چرا خداوند فرموده لیلة القدر ، چرا نگفته یوم القدر؟!!
   چرا شب قدر داریم ، ولی روز قدر نداریم؟!

   خب دوست عزیزم در ابتدا اجازه بدین ترجمه‌ی این کلمات رو بگم:
   لیل = شب
   قدر = اندازه = ارزش‌گزاری = ظرف وجود

   خب حالا بریم تو بطن ابتدایی این کلمات،
   خوب دقت کنید دوست عزیزم،
   ما قانونی داریم در قرآن به‌ اسم اعراض، اعراض در مقابل کدام موضوع استفاده میشه؟ در مقابل تضاد.
   تضاد چیه؟ زمانی که در مسیر زندگی و اهداف‌تون بواسطه‌ی فرکانس‌های منفی گذشته‌تون به یه سدّ بر‌میخورید یا یک مصیبت به شما اصابت میکنه، این لحظه‌، لحظه‌ی لیل شماست!
   خداوند میفرماید: همانا ما شما را به چیزی از ترس،گرسنگی،نقص در اموال،جانها و ثمرات می‌آزماییم و بشارت بده به صابرین(اونهایی که قانون تکامل رو درک کردن، وصل شدن به ربّ و میدونن با تکامل هست که ترمزهاشون پاک میشه نه عجله) …
   اونهایی که وقتی مصیبتی بهشون اصابت میکنه، میگن ما از خداییم و به‌سوی «او» باز میگردیم…
   اونها کسانی هستند که مورد توجهات و رحمتی ویژه از سوی ربّ‌شان هستند، همانها هدایت‌یافته‌اند.

   خب قدر خداوند چقدره؟! بی‌نهایت…
   این افراد چی میگن؟ ما از خداییم و به‌سوی باز میگردیم…
   یعنی میخواییم قدرمون به خدا برسه…

   خب حالا دوباره برگردیم سر اصل مطلب؛ وقتی ما به مصیبت دچار شدیم و یا مقابل یه تضاد قرار بگیریم ، در واقع اون لحظه مثل لیل که تاریکی و ظلمات هست ما درون این ظلمات و تاریکی و لیل قرار گرفتیم ولی خداوند کلید میده ، اگر در این ظلمات و تاریکی که همون لحظه‌ی لیل هست ما به جای اینکه روی دل خودمون رو به سمت اون ظلمات و تاریکی و لیل ببریم ، روی دلمون رو به سمت الله که نور آسمان‌ها و زمین هست ببریم، (هر چیزی دو وجه داره،موج‌ و ذره -ان مع العسر یسری- قانون اعراض)
   ما در واقع از اون لیل، قدر خودمون رو بزرگ میکنیم…
   مثل سوره رعد که خداوند میفرماید هر دره‌ای به اندازه‌ی گنجایش و عمیق بودنش آب باران رو داخل خودش میگیره…
   رعد همون بشارت‌های خداونده که وقتی ما درون لیلِ مصیبت و تضاد قرار میگیریم با صبر و صلاة زیبا به سمت نور عالمیان رو کنیم و فقط از خودش یاری بگیریم تا قدرمون و گنجایشمون رو برای دریافت رحمت‌ها و توجهات ویژه‌ش افزایش بده……این لحظه و لحظات مشابه میشه
   ««««لیله‌القدر»»»»

   **کلید بسیار مهم لیله‌القدر**
   ابتدای سوره‌ی قدر خداوند میفرماید:
   انا انزلناه فی لیله‌القدر
   ما آن را در شب قدر نازل کردیم…
   در مورد نزول قرآن به قلب حضرت محمد با توجه به بطن لیله‌القدر؛ حضرت محمد توی چه جامعه‌ای داشت زندگی میکرد؟ جامعه‌ای کافر،مشرک،ظالم،خشونت‌طلب،شهوت‌پرست و هزاران رذائل اخلاقی دیگه… خب شرایط این‌مدل جامعه نمونه‌ای بارز از تاریکی و ظلمات و یا همون لیل نیست؟!؟
   حضرت محمد در میان این جامعه چیکار کرد؟ اعراض و همواره روی دل بردن به سمت ربّ ، با اینکه طبق قران، نه کتاب(سنت‌های خدا) میدونست چیه و نه ایمان میدونست چیه… اما طبق فطرتش خواست همیشه تسلیم زیبایی بشه و با استفاده از تقوا(نیروی کنترل ذهن) اعراض کرد و روی دلش رو به سمت الله نور آسمانها و زمین کرد. اتفاقی که افتاد چون ظرف وجودش و قدرش افزایش پیدا کرد تونست توجهات ویژه و رحمت خاص پروردگارش رو دریافت کنه(پیامهای کوانتومی کل کائنات و خلقت یا قرآن)…(سوره‌ی رعد رو یادتون بیاد)
   لیل القدر خیر من الف شهر…
   اون لحظه‌ای که تو بتونی سربلند از تضادت گذرکنی ، از هزار ماه یا یک عمر ۷۰-۸۰ ساله‌ی بدون پیشرفت و افزوده شدن بهتره…
   تنزل الملایکه و الروح فیها باذن ربهم من کل امر
   توی اون لحظه لیل ، اگه بتونی با صبر و صلات زیبا پیش بری ، ملایک خدمتگزاران عالم که برات به‌سجده در اومدن برای تقویت نیروهای درونی تو و روح که امر خداوند هست برای افزایش و ارتقای روح(وصل به رب‌العالمین) تو نزول می‌کنند از تمام جوانب و جهات … از هر لحاظ قوای روحی،درونی و بیرونی تو(مثل عزت نفس،ایمان،شجاعت،ذکاوت، و …) رو آپگرید میکنه…
   مثال: وقتی کاری که تا بیست سال قبل نمیتونستی و میترسیدی انجام بدی، امروز با موفقیت انجام بدی ، چه اتفاقی برای عزت نفست، لیاقتت، شجاعتت، ایمانت و… میفته؟؟ به شدت زیاد میشه… این مربوط میشه به همین آیه…

   ادامه‌ی آیات هم کاملا خودتون میتونید وارد بطنش بشید…

   دنبال روز خاصی نگرد دوست مهربانم…
   هر لحظه‌ی کوچکی که در یه چالش و یه تضاد و یه مصیبت قرار میگیری ،،، یادت بیاد که این لیله‌القدر توست که باید با تقواااااا ، صبر و صلاة زیبا به جا بیاری و ازش گذر کنی تا قدر تو افزایش پیدا کنه و ملائک تا صبح برات توجهات ویژه‌ی رب رو بفرستن…
   صبح چیه؟ صبح اون لحظه‌ی گذر کردن از تضاد هست که چون قدر تو افزایش پیدا کرده، ظرف وجودت برای دریافت رحمت‌های ویژه خداوند و پکیج نعمتش افزایش پیدا کرده و برای تو فقط درود و سلامتی هست….

   قدر ما باید بی‌نهایت بشه، پس لیله‌القدرهای ما هم همی‍ـــشــه هســت
   چرا؟؟؟ «««چون خداوند میخواد ما گسترش پیدا کنیم»»»

   چندین و چندین بار مطالعه کنید تاااا کلی کلید بگیرید از این آگاهی… و ازش توی لحظه‌لحظه‌ی زندگیتون استفاده کنید…(آگاهی‌های تقواااا که پایه و اساس همه چیز هست رو چندین و چندین بار بخونید)

   در پناه رب العالمین باشید…

   40

   1. ممنونم از توضيحاتتون مصطفي عزيز
    فك ميكنم بايد بارها بخونمش تا دركش كنم خيلي سنگين بود مطالبي كه عرض كردين و با توجه به باورهايي كه سالها تو ذهنمون شكل گرفته كه شب قدر بايد قران سر بگيريم و فلان و فلان..يه كم بايد كار كنم روي خودم تا بتونم باورهاي قديميم رو اصلاح كنم..الان واقعا هنگ كرده ذهنم..ازتون خيلي خيلي ممنونم از توضيحاتتون و وقتي كه گذاشتيد..انشالله به لطف خدا ظرف وجودم رو انقد بتونم بزرگ كنم كه آگاهيهاي اينچنيني رو بيشتر و بيشتر از جانبش دريافت كنم

    15

   2. سلام قولا من رب رحیم
    سلام به دوست عزیزم آقا مصطفی و رب زیبای وجودت که به این آگاهی ها هدایتت میکند وبا ما به اشتراک میگزاری
    نور علی نور
    هر آگاهی این سایت و محمد حسین عزیز و دوستان خوبی مثل شما نوری است بالای نور که هدایتی از جانب خدای مهربون به بندگان خاصش که از او طلب هدایت کردن
    هذا من فضل ربی
    و با این آگاهی زیبای رب وجودت چقدر خواندن سوره قدر لذت بخش و کاربردی میشود برام
    خیلی دوست دارم🤗

    12

    1. بسم الله النور
     سلام به استاد عزیزم و تمام دوستان مهربانم
     خیلی از همه شما مهربانها سپاسگزارم…
     امیدوارم که همه مون بتونیم به بهترین شکل از این آگاهی ها استفاده کنیم و بهره مند بشیم در مسیر زندگیمون …

     در پناه رب العالمین باشید دوستان مهربانم…

     8

   3. بسم الله النور…

    سلام مجدد به استاد عزیز و مهربانم

    دوستان مهربانم، امیدوارم که حالتون عالی باشه.
    به لطف پروردگار این آگاهی لیلة القدر رو میخوام بسطش بدم و کاملترش کنم، که هممون ازش به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم در زندگیمون…

    قبل از اینکه وارد این موضوع بشم به همه دوستان عزیزم پیشنهاد میکنم حتما و حتما دوباره آگاهی استاد عزیزمون در مورد کلمه خلق در قرآن و ارتباط آن با قانون رو بصورت خیلی تأملی و همراه با آرامش مطالعه کنن تا بتونن به بطن این آگاهی رسوخ کنن.

    خب سوره قدر یه کلید خیلی کوچک داره که شاید بهش توجه نکردیم تا الان… اون هم در مورد کلمه لیلة هست …
    خداوند میتونست بفرماید: لیل القدر، یعنی به اصطلاح به حالت مذکرش. ولی از کلمه لیل به حالت مؤنث استفاده میکنه : لیلة

    چرا؟ کلید کجاست؟ تفسیر و تشریح کلمه خلق رو یادتون هست استاد چی فرمودن؟ دریچه; ، یه حالت گذرگاه مانند …
    مثل ما که از دریچه مادر به کالبد دنیا متولد میشیم…
    دریچه چه زمانی ایجاد میشه ؟ در زمان تضادها ، برای چی ایجاد میشن ؟ برای اینکه ما رو به ابعاد بالاتری انتقال بدن، یا اینکه قدرمون رو افزایش بدن…
    پس کلمه لیل به این دلیل به صورت مونث بکار برده شده که آگاه باشیم لیلة القدر دریچه و رحمی هست که ما میتونیم از این دریچه به کالبد و به بُعد بالاتر خودمون متولد بشیم.
    وقتی از مسیر تضاد با صبر و صلاة زیبا گذر کنی ، از لیلة القدر که همون دریچه ی تولد تو به بُعد بالاترت هست ، اون لحظه برات از هزار ماهِ بدون بهره و دستاورد بهتره… ( 1000 ماه تقسیم بر 12 ماه ؛ میشه حدودا 83 سال ، یعنی عمر کامل یک انسان ) پس الزاما نیاز نیست آدم عمر زیادی داشته باشه تا بتونه به تکامل روحی و وجودی برسه، هرچقد که با صبر و صلاة زیبا بیشتر بتونیم از دریچه هایی که مقابلمون قرار میگیره گذر کنیم بیشتر و بیشتر به تکامل می رسیم و بالعکس ِ این اتفاق هم میتونه بیفته که هر بار با صبر و صلاة نازیبا از دریچه ها به مدار پایین تر سقوط کنیم . وقتی هم که از این دریچه زیبا گذر کنی اونور دریچه چی در انتظارته؟
    سلام هی حتی مطلع الفجر … یعنی اگر با صبر و صلاة زیبا از این دریچه ی تضاد بتونی گذر کنی به بعد بالاترِ آگاهی و درک کاملتری از زیبایی دست خواهی یافت که همش برای تو سلام هست… ( تسلیم = رهایی = آزادی = عشق بی قیدوشرط و درک کردن کامل لحظه ی حضور) و این چرخه ادامه دار خواهد بود و اگه بتونید این لحظه رو هر لحظه درک کنید میتونید به تکامل روحانی خودتون ادامه بدین تا به مقام یکی شدن با احدیت و صمدیت برسید…
    قل هو الله احد . الله الصمد … وارد ابعادی خواهید شد که همه چیز رو یکی خواهید دید… تو او هستی، او تو هست…

    الحمدلله رب العالمین …

    یا رب العالمین سپاسگزارم…

    در پناه رب العالمین باشید استاد عزیزم و دوستان گرامی من …

    15

   4. البته من فکر میکنم تغذیه مناسب و کم خوردن مهمه وقتی بدن معده روده و …درحال استراحت باشن ک در اثر خوردن غذای مناسب و حتی نخوردن چیزی باشه مدیتیشن و ارتباط گرفتن سریع تر و بهتر میشه و مغز بهتر کار میکنه

    1

 4. سلام دوست خوبم .من به دلم نوشتهای شما بسیار نشست. من از خدا آگاهی خواستم وبه نوشتهای شما هدایت شدم وبا فکروتأمل بیشتر مطمئن میشوم دارم در مسیر درستی قرار میگیرم من در زندگی خودم نوشتهای شما بهم اثبات شده مثال همیشه روزه میگرفتم اما احساس عالی نداشتم در مورد نماز خواندن هم همینطور اما حالا که درکم بهتر شده همه چیز تغییر کرده بااین احساس واقعا روزه معنای دیگه ای پیدا میکنه ومیشه احساس عالی وکلا با درک مطالب شما زندگی میشه آرامش پس راه درست همین است.ممنون از آگاهیهای عالیتون که در اختیار دوستانتون میگذارید براتون آرزوی بهترین زندگی در دنیاوآخرت را دارم.

  14

  1. سلام به خداوند شما دوست مهربانم ..
   سپاسگذارم از شما امیدوارم در این مسیر زیبا بمانید و تمرینات رو انجام بدین که نجواها بسیار زود شما را دور میکنند از قوانین نیروی رب.
   شاد باشید و پر برکت

   17