0
0

مانی خوشبین((قسمت اول))

3463 بازدید

سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیز و مهربانم .در این بخش تحلیل زندگی نامه افراد موفق را داریم که در ادامه زندگینامه جناب (( مانی خوشبین)) را مورد بررسی قرار میدهیم.

امیدوارم دوستان نظرات و باورهای که خودشان از این مطلب درک میکنند، در زیر این پست بیان کنند.

سپاسگزارم

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radiohast.com/?p=4603
محمد حسین
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک

باکس دانلود

نظرات

4 نظر در مورد مانی خوشبین((قسمت اول))

دیدگاهتان را بنویسید

 1. سلام اقا محمد حسین
  من ی سوال داشتم لطفا اگر میتونید ب من بگید چیکار کنم
  من حدود ۴ سال ک دارم روی باورهام کار میکنم ولی هیچ ایده ای ب ذهن من خطور نمیکنه چیکار کنم ک بتونم ذهن ثروت سازی داشته باشم
  ی بیوگرافی از خودم بگم من از بچگی تو خانواده ای بزرگ شدم ک همیشه دست پدر مادرم جلوی دیگران دراز بود بعد ک من ازدواج کردم هم ب همین شکل بود همسرم خرج مونو از خواهرش میگرفت یعنی ما ب این شکل بودیم تا قتی ک مهاجرت کردیم ب خارج از کشور و باز مامان م خرج ما رو میداد با ی مقدار پولی ک خودمون هم داشتیم تا بعد از ۳ سال رسیدیم ب کشور آلمان العان دولت آلمان ب ما حقوق میده ولی ما ی موقع انقدر کم میاریم ک ب دنبال ی کسی میگردیم ک قرض بگیریم العان اخر ماه هست و ما حتی یک یورو هم نداریم یعنی ب یک تضاد خیلی بدی رسیدیم من دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم خدا ب من الهام کرد ک این شرک ک فقط روی ی دست من نگاه میکنی چون من بینهایت دست و ایده دارم تا بخوام ب بنده هام رزق بدم من العان چطور باید از تو این فرکانس بیام بیرون یعنی بتونم خودم پول بسازم یعنی خیلی روی باورهام کار کردم ولی هیچ ایده ای برای کسب ثروت ب من داده نمیشه جز این ک ما مدام داریم از دست این و اون رزق خدا رو دریافت میکنیم لطفا اگر میتونید ب من کمک کنید

  11

  1. سلام دوست عزیزم.
   شما خیلی خوب ترمز های ذهنی خودتون رو پیدا کردین و باید روی همین ها کار کنید که البته تمرین دارد و باید تکرار کنید و تا زمانی که تمرین هارو انجام بدهید نتایج خوب وارد میشود .خیلی خوبه که شما میخواین تغییر کنید این پله اول است و در مسیر باید بمانید به نظر بنده در کارگاه شرکت کنید و تمرین های کارگاه رو به صورت روزانه شروع کنید و من مطمیئنم انشالله نتایج زیبایی خواهید گرفت .سپاسگزارم

   8

 2. سلامی عاشقانه به الله یکتا
  وبعد به رادیو هستی های زیباااسیرت
  وبه استاااااد خوش قلب ومهربانی چون استاد لطفی
  یعنی استااااد چقد این کلیپ آموزنده بود
  چقدر شما در کارگاه وورکشاپ به ما این حرف هارو عاشقانه ودلسوزانه میزدید
  که عاشق کارتون باشید
  از مسیر لذت ببرید
  به چون وچرای کار فکر نکنید
  بزارید نیروی هدایت در شما جاری باشه وبا نجواها جلوی نیروی هدایت رو نگیرید
  هرتضاد پلی برا پیشرفتتونه وگنجی که در تضادها هست گنج بسیار با ارزشیه ازش استفاده مفید ودست کنید
  مهم نیست الان چه شرایطی دارید مهم اینکه رویاها وهدف های بزرگ داشته باشید
  به انتهای کار فقط تمرکز کنید
  یعنی وقتی آقای خوشبین داشتن حرف میزدنند تمام صحبت های شما عین یه نوار داشت از جلو چشام رد میشد که استاااد لطفی هم غیر اینهارو نمیگفت
  ووقتی شما تحلیل میکردید انگار چکش های آخر یه میخی بود که به دیوار زده میشد
  چنان برق منو گرفت
  وانگار جرقه ای در درونم زده شد
  خدایا سپاسگزار وجودبی نهایتت در لحظه لحظه های زندگیم هستم
  استاااد واقعا خیلی کاربردی بود این کلیپ وتحلیل زیبای شما
  بسیار لذت بردم
  بی صبرانه منتظر تحلیل زیبای بعدی شماهستم
  خدارو بابت این جمع زیباااا سپاس میگذارم
  وبرای همه آرزوی خیروخوشی وثروت دارم
  یا حق??????????

  9

 3. سلام به خانواده ی عزیز رادیوهست،
  در ابتدا از استادعزیزمون آقای لطفی تشکر میکنم که به زیبایی باورهای افراد موفق رو با آیات قرآن تحلیل کرده و در اختیار ما قرار میدن.
  دوست داشتم خلاصه ای از باورها و تحلیل هاییکه گفته شد رو بنویسم تا هم در ذهن خودم تثبیت بشه و هروقت فراموش کردم باز مرور کنم و هم دوستان دیگه بتونن ازش استفاده کنند:
  1- اولین مورد خطای پدر آقای خوشبین هستش یعنی حساب کردن بر روی دست خدا به جای خداوند (شرک) که به سرعت نتیجه ی این کارشون رو هم میبینن و چه زیبا که ازش درس میگیرن یعنی بی پولی براشون یک اهرم رنج میشه تا وضعیت فعلیشون رو تغییر بدن.
  2- آقای خوشبین به جای ناراحت شدن از وضعیت جسمانیش، متوجه میشه وزنه زدن براش مناسبه و حس خیلی خوبی هم میگیره و ازون به بعد ورزش رو ادامه میده. به طور فیزیولوژیکی بخواییم بررسی کنیم ورزش باعث آزاد شدن هورمون اندروفین و پروتئینی به نام BDNF میشه که احساس خوب رو در انسان ایجاد می کنه.
  3- نکته ی خییییلی مهمی که همواره برای خودِ من سوال بود این بود که همیشه در کتابها میخوندم افراد موفق از دلِ مشکلات، فرصتها رو میکشن بیرون و ازونها به نفع خودشون و جامعه استفاده میکنن! با خودم میگفتم اینها چطوری میتونن اینکارو انجام بدن؟ پاسخ سوال خیلی ساده بود “احساس خوب” که یکی از عوامل ایجاد احساس خوب همون ورزشه و دیگری کنترل ذهن در هنگام مشکلات یا تضادهاست.
  4- آقای خوشبین در عین حال که ورزش میکرده یعنی حس خوب رو درخودش حفظ میکرده بدنبال راهی برای کمک خرج شدن برای پدرش میگشته و در این راستا نشانه ی اول این بوده که با مادرش هدایت شدن به خرید کردن از بازارهای اجناس دست دوم و نشانه ی دوم دیدن لوازم دست دوم مردم جلوی خونه هاشون! و ایده ی فروش اونها در بازار اجناس دست دوم به ذهنش الهام میشه و بلافاصله اقدااااام میکنه.
  5- مورد دیگه ای که قابل توجه هستش انگیزه ی درونی آقای خوشبین بوده یعنی درمقابل تمسخر دیگران چه در مدرسه درمورد حرف زدنش و یا جثه اش و چه در محیط های کاری، نه تنها خودش رو نمیباخته بلکه تبدیل به یه نیروی محرکه میشده که قویتر از قبل عمل کنه یا به عبارتی لج کنه و پیش بره و موفقتر از همه ی آدمهای اطراف خودش باشه.
  6- خب نظم شخصی یعنی احترام به خود و دوست داشتنِ خود. برای مثال ما دوست داریم در یک رستورانی غذا بخوریم که تمیز و مرتب و شیک باشه یعنی احساس ارزشمندی میکنیم پس میتونیم بگیم نظم داشتن در هرکاری ابتدا ارزش دادن به خود و سپس به دیگران است.
  7- آقای خوشبین وقتی با جمع کردن مبلغی از پولش بعد یکسال ماشین میخره و میبینه ماشینش از ماشین پدرش قشنگتره اعتماد به نفسش بسیار بالا میره و با خودش میگه من قراره کارهای خیلی بزرگتری انجام بدم که هدایت میشه به آگهی شرکت WWI با کسب درآمد بیشتر.
  8- در اون شرکت که نماینده ی فروش آجیل بوده، صاحب شرکت رو میبینه که یک ماشین کوورت نو داره و همیشه کت و شلوار شیک میپوشه و حدود 300 نفر هم براش کار میکنن و به گفته ی خودش “اون تصویر بزرگتر رو میدیده” یعنی یه الگویی میشه در ذهنش که احتمالا با دیدن این فرد میاد یه نقاشی میکشه از عمارات و ماشینهای بنز برای خودش و تجسم میکنه اون نقطه ی نهایی رو.
  9- چون دائما در ذهن خودش یک دورنمایی از هدفش رو داشته، خداوند هدایتش میکنه به داشتن کسب و کار خودش یعنی به جایی هدایت میشه که میبینه با هزینه ی کمتر میتونه اون آجیل رو بخره و بسته بندی کنه بفروشه! باز هم اینجا به ایده ای که به ذهنش میرسه عمل میکنه یا بعبارتی لبیک میگه و با استخدام افراد دیگه پول خوبی میسازه.
  10- داشتن یک هدف قوی باعث میشه که در هرکاری به بهترین شکل ممکن عمل کنه و همواره اشتیاق و انگیزه ی درونیش اون رو به سمت جلو هدایت میکرده و چون درآمد بیشتری میخواسته داشته باشه با یه تضاد به ظاهر نازیبا مواجه میشه یعنی همون مجوز بهداشت برای بسته بندی! لذا مجبور میشه اون کار رو رها کنه.
  11- باور زیبای دیگری که در آقای خوشبین به چشم میخوره اینه که هرمرحله رو پله ای برای مرحله ی بعدی میدونسته یعنی هم قانون تکامل رو رعایت میکرده و هم میدونسته که برای رسیدن به هدفش باید دائما پیش بره و فقط به یک شغل و به یک موقعیت نچسبه.

  21