0
0

قانونی به “نام هدایت الهی”

2803 بازدید

 هدایت یعنی ترسیم مسیری مشخص به سمت هدف مشخص.
هدف شما چیه؟ می خواهی به کجا هدایت شوی؟

سیستم هدایت گر جهان هستی که به نام خدا میشناسیمش؛ در درون همه ی انسانها هست؛ البته افراد متفاوت با فرهنگها و اعتقادات و مذاهب مختلف ممکن است اسم های متفاوتی رویش بگذارند مثلا: من برتر، ضمیر ناخودآگاه، ندای درون و …

چیزی که مهم است این است که این نیرو در درون همه هست؛ حالا اسمش مهم نیست. ما می گوییم خدا؛ خدایی که در واقع یک انرژی ناب و خالصی هست که ما همه ازش ساخته شدیم بنابراین همیشه در ما حضور دارد؛ هماهنگ شدن با سیستم جهان کلا ۳ مرحله دارد:

  1. باور کنید ک خداوند کمک میکند و به شما میگوید، میدهد و کارها را برایتان  انجام می دهد .
  2. بدانید چه میخواهید و خواسته خود را مشخص کنید، ممکن است یک تصمیم کوچک در انجام کارهای روزانه یا تصمیمهای بزرگ باشد یا هر تصمیمی، کاری یا خواسته ای.
  3. حواستان به الهامات باشد خداوند از طریق نشانه ها با شما صحبت می کند. یهو عکسی، یک پیامی، یک حرفی، یک خبری از کسی میشنوی و دقیقا همون چیزی است که منتظر دریافتش بودی، یا مثلا یک چیزی ب دلت می افتد که در مورد فلان کار انجام بدهی.

 

و زمانی که الهام یا نشانه ای از خداوند دریافت کردی بابتش سپاسگزار باش. این انرژی یا سیستم هدایت گر؛ هم راستا با یک احساس و حال بسیار خوب همراه است؛ یعنی هر وقت شما در آرامش، شادی، امیدواری، توکل باشی، به راحتی می توانی متوجه ندای درونت باشی.   هدایت الهی شامل همه ی افراد میشود؛ اما افرادی که بیشتر و بهتر ذهن شان را کنترل میکنند و همواره در احساس بهتری هستند؛ بیشتر و واضح تر این صدا را میشنوند. اما نکته مهم این است که اگر شما به ندای درونت یا به صدای سیستم هدایتگر درونت بی تفاوت باشی و به حرفش گوش نکنی، رفته رفته این صدا ضعیف و ضعیف تر شده تا جاییکه که دیگر هیچ نشانه و صدایی نمی بینی و نمی شنوی. اگر به زندگی و اتفاقات زندگی خودت دقت کنی؛ متوجه میشوی گاهی برایت پیش آمده که یک کاری را بی دلیل و ناخودآگاه انجام دادی و بعد از یک اتفاق متوجه شدی چقدر به سودت تمام شده .این همان شهود و هدایت خدای درونت است که به آن عمل کرده ای. خداوند همه را هدایت میکند؛ فقط کافیست به این الهامات اطمینان کنی؛ حتی اگر در ظاهر منطقی به نظرنیاید.

یک باور مهم این است که هرگز فکر نکنی که این الهامات مخصوص انسانهای خاص با ویژگیهای خاص هست؛ خدا هرگز بین انسانها تبعیض قائل نمیشود. در واقع جریان هدایت، قانون جهان هستی است که برای همه یکسان و به یک اندازه اتفاق می افتد؛ و در قانون خداوند هیچ استثنایی وجود ندارد؛ اگر می بینی بعضی انسانها الهامات بیشتری دریافت میکنند و در ظاهر به نظر میرسد خداوند بیشتر به آنها کمک میکند فقط و فقط علتش این است که این افراد بیشتر به الهامات اطمینان میکنند و بیشتر روی ذهن و باورهایشان کار میکنند. بعنوان مثال خداوند در قسمتی از آیه ی ۳۸ سوره بقره میفرماید: اگر کسی از هدایت تبعیت کند نه ترسی دارد و نه غمی. پس نتیجه ی هدایت آرامش هست. وقتی که حال خوبی داری و در کل احساست خوب است به مسیرهای درست هدایت میشی. پس یکی از راه های هماهنگ شدن با این سیستم هدایتگر رسیدن به آرامش و احساس خوب هست. هماهنگ شدن با سیستم هدایتگر جهان، همان هماهنگ شدن با روح و درون خودمان است. هماهنگی یعنی تمرین کنیم در هر لحظه از زندگیمان حال خودمان را خوب نگه داریم، یعنی هر اتفاقی که برایمان افتاد بتوانیم در آن اتفاق نکات مثبت را پیدا کنیم. حالا اگر این کارها را انجام دهیم جوری که در ما نهادینه شود این سیستم هم ما را هدایت میکند، یعنی به هر اندازه که پیش برویم نتیجه میگیریم.

باورهای شما ، ورودی کارخانه خداوند است و هدایت خدا، خروجی این کارخانه یعنی بر اساس جنس و عیار باور شما، محصول کارخانه از قبل مشخص شده است.

تفاوت الهام و نجوا چیست؟ تفاوت در حس ماست حس ترس، شک، غم، از شیطان می آید اگر در احساس ما اینها یا یکی از اینها بود، این نشانه از خدا نیست ولی الهامات قلب انسان را مطمئن می کند و حس منفی در آنها نیست. هرچه بیشتر به خودت نزدیک شوی احساسات و عواطف خودت را بهتر میشناسی وقتی که کمی روی خودمان کار میکنیم و به این نقطه رسیدیم احساسمان ما را راهنمایی می‌کند، هرجمله ای از هر شخصی میشنویم همان لحظه یک احساسی داریم اگر احساس خوب باشد آرامش باشد، شادی باشد، آن حرف و عمل به آن نتیجه خوبی دارد اگر احساس بدی به ما دست دهد مثل نگرانی، ترس، غم، آن حرف و عمل به آن نتیجه بدی دارد و ما را از خودمان دورتر می‌کند؛ همه آدمای موفق همواره از این راهنمای درون استفاده میکنند. نکته اساسی که همیشه از قلم می افتد؛ عدم توجه به حالمان و ثبات فرکانسی مان است. حالا این حرف یعنی چه؟
یعنی چه مدته با خودت در صلح قرار گرفتی؟
چند وقت است که اخبار منفی روی تو تاثیر نداره ؟
چند وقته که توانستی کسی را قضاوت نکنی؟
چند وقته که میتوانی مدت بیشتری در حال خوب باقی بمانی؟

اگر یک مدت گذشته و در اکثر مواقع توانستی حال خودت را خوب نگه داری و به ناخواسته هات توجه نکنی، شک نکن که به قول قرآن در مسیر آنهایی که نعمت داده شده اند قرار خواهی گرفت.
جنس الهامات وقتی با ذات خداوند هماهنگ تر هستی فرق دارد….. ساده تر است … نگرانی ندارد…
و زمانی که در این مسیر قرار میگیری هدایت خداوند اینقدر قوی و محکم است که اصلا نمیتوانی به شانس نسبتش دهی.

 

نویسنده: زهرا اوتاری

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radiohast.com/?p=2807
zahra.otari
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک

نظرات

3 نظر در مورد قانونی به “نام هدایت الهی”

دیدگاهتان را بنویسید