0
0

تکلیف کسی که ازقوانین خداوند اطلاع ندارد

3095 بازدید

در بین کسانی که با قوانین سرو کار دارند این سوال  که که تکلیف اشخاصی که هیچ گونه آشنایی با قوانین کائنات وجذب نداشتند وندارند چبست بارها و بارها مطرح می شود

مثلا اشخاصی که در نقاط دور افتاده زندگی میکنند ویا حتی در شهرها ، ولی هیچ وقت چیزی از این قوانین به گوششان نخورده  چطور میتوانند به سعادت دنیا وآخرت برسند ؟ یا تکلیف افرادی که سواد ندارند یا سواد هم دارند اما هرگز در این زمینه چیزی نمی دانند و کسی هم برایشان هیچ توضیحی در رابطه با قوانین نداده است چه؟؟؟
ما از خداوند جدا نیستیم و خداوند همواره در حال هدایت کردن ماست ، شما اگر خیلی کم توی گذشته خودتان جستجو کنید متوجه می شوید که بارها از طریق افراد مختلف و شرایط مختلف این آگاهی ها را دریافت کرده و به سمت خواسته هایتان هدایت شده اید ، خداوند از بی نهایت طریقی که فکرش را هم نمیکنید میتواند بنده گانش هدایت کند و هرکسی که (بخواهد) هدایت میشود .

<خداوند هر کس را که بخواهد، به واسطة خوب اختیار کردن خود او، هدایت می کند و هر کس را که بخواهد، به واسطة بد اختیار کردن خود او، گمراه می کند >

من و شما چگونه  با این آگاهی ها آشنا شدیم!؟

تنها جوابش خدا هست.ما خدا نیستیم که جهان را با استفاده از قوانین و یک سیستم خلق کرده .بلکه ما جزیی از این سیستم هستیم.ما فقط می توانیم خالق زندگی خودمان باشیم و همانطور که خدا ما را هدایت کرده.آن آدم ها را هم هدایت میکند.

خداوند نمی گوید چون در مناطق دور افتاده هستند که از نظر من و شما دور افتاده هست پس هدایت نمیشوند!! همه ما از بدو تولد مورد لطف خدا بودیم و از روز اول هدایت شده ایم.اما یک نفر گوش میدهد به هدایت های خدا و به آنها عمل میکند و می خواهد که پیشرفت کند و یک نفر هم نه. خداوند مثل یک معلم هست به همه ما یاد میدهد و ما را هدایت میکند اما یک عده بازی گوشی میکنند  و گوش نمیدهد اما یک عده خیلی خوب گوش داده و مشتاق شنیدند.
قوانین جهان از روز اول خلقت دارد کار خودش را می کند و دارد به افکار و فرکانس‌های ما جواب میدهد اینکه ما در چه شرایطی هستیم و جنسیت و سطح دانش و موقعیت جغرافیایی و یا هر دلیل دیگر هم هیچ تاثیری ندارد(مانند جاذبه زمین ک با قوانین ثابت خودش دارد کار می کند) و اینکه کسی اطلاعی از این قوانین نداشته باشد مانع از اجرای آن قوانین نخواهد شد.ما در هر حال آگاهانه و یا نا آگاهانه در حال ارسال فرکانس بودیم ، هستیم و خواهیم بود. و جهان هم همینطور در حال تبدیل فرکانس ب اتفاقات در زندگی ما است.
با پیشرفت جهان و گسترش انواع رسانه های جمعی تعداد محدودی در جهان هستند که به اطلاعات دسترسی نداشته باشند. هرشخصی در هر گوشه ای از جهان هستی و با هرموقعیتی ، اگر از لحاظ فرکانسی آماده تغییر و دریافت الهامات باشد خود بخود به مسیر هدایت کشیده میشود.

خود ما چطور با این قوانین آشنا شدیم ؟؟؟

یک سری  تضادها در زندگیمان و روح خداگونه مان بود که هرکداممان را به نحوی به مسیر هدایت کرد . خیلی ها در جهان هستند که تا آخر عمرشان هدایت نمیشوند و همونطور از دنیا می روند و  این فقط به فرکانس هایشان و عدم هماهنگی جسم و روحشان مربوط است . مطمعناً هرکسی که طبق قوانین الهی درمسیر باشد، خود بخود بنحوی هدایت میشود و این قانون بدون شک خداوند است.

برای همین است  که ما در سوره حمد می خوانیم اهدنا الصراط المستقیم ، صراط الذین انعمت علیهم .در واقع سواد یا،در جای دور افتاده زندگی کردن هیچ تاثیری در دانستن این اگاهی ها و قانون ندارد.

هرکسی بسته به افکار و باورهایش و همینطور خواسته هایش هدایت میشود به مسیر درست.


کم نیستن افرادی که جای دور افتاده زندگی میکردند ولی به واسته خواسته های بزرگی که داشتند به شهرهای بزرگ ویا کشور دیگر مهاجرت کردند ،یا میتوان گفت جوری همه چیز دست به دست هم میدهد که هدایت می شوی به جایی که آنجا موقعیت برای برآورده شدن خواسته هایت هست و در کل هر کس که بخواهد میتواند به قانون دسترسی پیدا کند و هدایت می شود به مسیر درست و در مورد اینکه تکلیف آنهایی که این قانون هیچوقت به گوششان نمیرسد؛ به خودمان قبل از فهمیدن قانون فکر کنید متوجه می شوید که روزهایی که شاد بودیم چه اتفاقات زیبایی را خلق می کردیم ولی روزهایی که کنترل افکار و ذهنمان از دستمان خارج می شد چه شرایط نازیبایی برایمان بوجود می آمد.

شما وقتی در مورد قانون صحبت میکنید، یعنی عام و فراگیر.

مثلا قتی ما از ماشین استفاده و رانندگی میکنیم می دانیم دقیقا چه اتفاقی در ابتدا و انتهای مسیر رخ میدهد؟؟؟ همه از قوانین دارند استفاده می کنند ، کم و زیاد، اما ما اگر اینجا هستیم بخاطر این است که از قوانین استفاده و بهره حداکثری را ببریم.ما در اصل داریم یاد می گیریم که اول چطوری خلق معکوس (تمرکز روی موارد منفی و ناخواسته) نکنیم، بعد به راحتی و زیبایی بتونیم هر آنچه که دوست داریم خلق کنیم.
قانون یعنی قطعیت، و استفاده درست زمانی است که بتوانیم بدون شک و تردید ( و نه یکی در میان ازآن استفاده کنیم).

خداوند هدایت تمامی موجودات را اراده کرده است، إلّا این که بر اساس قوانین خداوند، چنانچه انسانی با انتخاب خود در مسیر ظلم و کفر قدم بردارد، به طور طبیعی هدایت الهی نمی تواند به او تعلق بگیرد، و انسانی که با انتخاب خود در مسیر درست و زیبا حرکت کند، توفیق هدایت افزون تر را می یابد.

«و الذین جهدوا فینَا لَنَهدِ ینَّهم سُبلَنا وَ إنّ الله لَمع المحسنین»
 کسانی که در راه ما کوشیده اند، به یقین راه های خود را بر آنان می نماییم و در حقیقت، خدا با نیکوکاران است

 

نویسنده:زهرا اوتاری

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radiohast.com/?p=3104
zahra.otari
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک

نظرات

1 نظر در مورد تکلیف کسی که ازقوانین خداوند اطلاع ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

  1. زهرای عزیزم سلام ..الحق که خدا در شما متجلی شد و شما ومتن زیبایتان زبان خدا وجواب سوال امروز من شدید …من امروز با کسی برخوردم ک ناشکرو نالان بود..ومن توی دلم با خدای خودک حرف میزدم که چگونه من هدایت شدم به قانون و این بنده خدا چی ؟آیا او نیز نباید هدایت شود؟که الان به جوابم رسیدم.الحق که خدا شنوای داناس…قربون خدابرم که روی زمین کنارمون لحظه ب لحظه داره زندگی میکنه به قول استاد عباس منش که میگه خدا گفته من نزدیکم..الحق که به ما خیلی نزدیکی .خیلی مهربان ودانایی..هذا من فضل ربی ..

    8