0
0

زمانی برای آرامش

4594 بازدید

«دهنده باش تا جهان در تو جاری شود مگر نه اینکه هرچه به جهان بدهی به تو باز می گرداند؟ پس رها کن تا رها کند و دهنده شو تا به تو بازگرداند»

 

مثل نفس که تا رها نکنی نمیتوانی بگیری و مثل تولد و مرگ و مثل پول همه چیز در جریان است پس رها کن تا جاری شود. تو از جهان میگیری و به جهان باز میگردانی و هیچ چیز ماندنی نیست هر چیز و هرکس که از راه می رسد آمده است که زمانی را با تو باشد و زمانی در تو جاری شود، جهان در تو جاری است؛ این جریانی که از تو عبور می کند جریان طبیعت است ،جریان جهان است، جریان کیهان است
و تو پاره ای از تمام جهانی و تمام جهان پاره ای از توعه الهی .
تو چنان به آنچه داری وابسته میشوی و می چسبی که جریان جهان را در خودت متوقف میکنی،قافل از اینکه طبیعت از تو همان چیزی را پس می دهد که از تو گرفته است.و آنچه که امروز داری همان است که به جهان داده ای.
برای همین است که بودا می گوید؛ زندگی یعنی رنج و منشا رنج وابستگیست و می توان از رنج رها شد ،پس رها کن تا جاری شود،به دنبال هرچه که هستی رهایش کن به طبیعت بده تا به تو بازگرداند
محبت کن تا ببینی. عاشق شو تا دوست بدارنت و ببخش تا بدست بیاوری
ذهن فقط می خواهد بگیرد و بدست بیاورد و گفتگوی درونی ات را پر می کند از خواهش ها با بده بده. و جهان همان را به تو بازمی گرداند. اما خود متعالی و مقدس تو همیشه می خواهد که خدمت کند ،برای همین آمده است.وقتی دهنده می شوی،وقتی بخشنده می شوی گویی تمام جهان در تو جاری شده و به خدمت تو در می آید.

 

برای ۳ روز آینده،فقط ۳ روز به جای اینکه به دنبال منافعت باشی از خودت بپرس چگونه می توان خدمت کرد؟ چه نفعی برای من دارد پرسش ذهن است چگونه می توانم خدمت کنم پرسش خود متعالی توست.پرسشی است که بی قراری های تو را به چشمه آرامش می رساند پرسشی است که برایش خلق شده ای.
فقط برای ۳ روز دست خالی جایی نرو،یک چیز برای میزبان ببر
حتی یک شاخه گل
حتی یک آرزوی رحمت
و سلامت حتی یک لبخند صمیمانه.
فقط برای ۳ روز به آنچه طبیعت به تو می دهد آگاه شو و توجه کن،به آواز پرندگان،به دوستان خوب به آفتاب و با بیان این نکته به اطرافیانت آن را در درونت پایدار کن.
افکار تو موج اند موجی که در محیط پیرامونت جاری می شود و دنیای پیرامون تورا تغییر می دهد.رفتار و گفتار تو نیز از یک فکر زاده می شوند و زندگی تو بازتاب موج هایی است که به جهان می دهی،دوستانت،همسرت،اتفاقاتی که در آنها احاطه شده ای همگی بازتاب موج هایی است که به جهان داده ای،
همه را خودت جذب می کنی و در جهان هیچ چیز از قلم نمی افتد

وقتی به جهان صدمه میزنی پاره ای از انرژی هایی که از وجود خوبت محافظت میکنند را از دست داده و جای آنها را به انرژی های بدی می دهی و آنها بیمارت میکنند،حوادث و آدمهای بد را جذب میکنند.جهان حسابدار بسیار دقیقی است
این قانون جهان است که هر چه بدهی به تو بازگرداند وقتی یکسره از او بخواهی او هم یکسره از تو می خواهد وقتی به او خدمت کنی او هم به خدمت تو در می آید.
پس به جهان صدمه نزن،جهان یعنی همه ی موجودات،از خودت،آدمها و زمین تا کهکشانها ی دور….و بدی نکن و بدی یعنی هرآنچه خدایی نباشد.
برای ۳ روز آینده فقط برای ۳ روز،ذهن ،کلام و رفتار خود را از هرآنچه خدایی نیست پاک کن.
زمانی را برای آرامش بگذار،بگذار که انرژی های پاک در تو جاری شود.زمانی را برای خدمت بگذار،خدمت ذهن را به سکوت وا می دارد.
فقط برای ۳ روز زندگی ات را بازتاب انرژی هایی ببین که خودت به طبیعت داده ای؛ انرژی هایی ک با پندار،گفتار و کردارت خلق کرده ای.

نویسنده:زهرا اوتاری

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://radiohast.com/?p=3056
zahra.otari
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک

نظرات

9 نظر در مورد زمانی برای آرامش

دیدگاهتان را بنویسید

 1. سلام به همگی دوستان هم فرکانسی خوبم
  ممنون زهرای عزیزم، تو این روزا درگیر مسئله ای بودم و شما دستان خدا شدید برای راهنمایی من، و با خوندن این مقاله ی با ارزش هدایت شدم، هذا من فضل ربی
  بسیار بسیار سپاسگزارم دوست مهربانم…
  ??????

  7

 2. سلام زهرا اوتاری عزیز چقد زیبا و پر انرژی نوشتید اینقد پر انرژی که وقتی میخوندم دقیقا صدای استاد عباسمنش رو میشنیدم خدا رو شاکرم که دوستانم این همه رشد کردن و تو مسیر موفق هستند براتون از خداوند بهترین ها رو آرزو میکنم

  7